today

Дата  Время

supervisor_account Вхід Реєстрація
Головна arrow_forward arrow_forward arrow_forward
date_range

П’ятниця, 18 січня 2019

Поділитись:

Така яскрава, радісна, важлива подія, як весілля, завжди залишає найприємніші враження не тільки у молодят, а й у їхніх батьків, друзів, близьких людей. Після церемонії одруження молодята та гості із задоволенням приступають до застілля. Так уже заведено в нашій країні, що святкування весілля не обходиться без безлічі тостів, веселих ігор, традиційних обрядів. 

Нерідко, ще на початку застілля, відбувається найцікавіше – починаються наполегливі крики «Гірко!», Доносяться вони з різних кінців столу, стають хоровими. Припинити це «неподобство» можна тільки однією дією – наречений і наречена зобов’язані встати і продемонструвати всім свій солодкий поцілунок. Традиція кричати «Гірко!» На весіллі цікава, але дивна – багатьом сором’язливим нареченим не до душі цілуватися з нареченим на очах у всіх. Багато сучасних пар просто не розуміють, навіщо на весіллі кричать «Гірко!” І вважають, що молодята зобов’язані підхоплюватися і дарувати один одному поцілунки.

Чому на весіллі кричать «Гірко»? 

Існує кілька версій, що пояснюють, що значить «Гірко!» На весіллі. Найбільш правдоподібною вважається традиція, що  пов’язана  з народними гуляннями. Весілля в ті часи пізньої осені,  були гучними, з безліччю забав. Нареченому, як водиться, потрібно було неодмінно довести свою спритність. У дворі будинку, де проходило торжество, або недалеко від нього, заливали гірку. На її вершину обережно піднімалася майбутня дружина з подружками, а її чоловік повинен був якомога швидше піднятися на гірку і поцілувати кохану. Після цього друзі нареченого також підіймалися на гору, щоб поцілувати подружок нареченої. Бігти вгору по слизькій доріжці наречений був зобов’язаний під крики гостей, вони кричали «Гірка!». Так вийшла гра слів «гірка-гірко».

Ще одна теорія пояснює появу такого весільного звичаю марновірністю наших предків. Вони дуже боялися, що підступні злі сили (відьми, домові та інша нечисть), можуть запросто споганити свято і навіть сімейне життя молодятам. Щоб обдурити представників злих сил, батьки і всі, хто був на весіллі, кричали «Гірко!», Як би доводячи, що їм усім живеться «гірше нікуди». За повір’ям, чорти і різна нечисть повинні були, не витримавши такого горя, забиратися по-доброму, йти до тих, кому живеться більш солодко.

Ще одна легенда оповідає про те, що в процесі застіль в Київській Русі, наречена повинна була обходити столи, тримаючи в руках великий різьблений піднос. На ньому в ряд стояли чарки з горілкою. Всі гості, запрошені на весілля, клали туди монети і золото, а потім брали чарку з горілкою, кричачи при цьому «Гірко!». До речі, звичай цей зберігся до нашого часу – в деяких селах саме так і чинять.

Сотні років тому на весіллях кричали «Гірко!», Як би заявляючи, що вино в кубках і чашах як би недостатньо солодке. Молодята своїми численними солодкими поцілунками повинні були чарівним чином «підсолодити» вино своїх дорогих гостей.

Цю веселу весільну традицію перейняли багато народів – молдавани, білоруси, болгари. Слово «Гірко!» На багатьох мовах слов’янської групи із задоволенням продовжують викрикувати гості на весіллях в багатьох країнах світу. Звичайно, деякі молодята все ще не розуміють, навіщо на весіллі кричать «Гірко!», І з небажанням цілуються прилюдно – це їх право. Однак славні давні традиції слід поважати і зберігати, передавати наступним поколінням. Традиція кричати весільне “Гірко!” – Якраз одна з таких важливих і цінних традицій.

Читати також:

Чому сіль шкідлива?

Чому сіль шкідлива?

Сіль до такої міри була розрекламована як унікальний корисний продукт і підсилювач смаку

Понеділок, 21 січня 2019

Як уникнути похмілля?

Як уникнути похмілля?

У більшості з нас жодне свято не обходиться без алкоголю

Понеділок, 21 січня 2019

Користь від роздільного харчування!

Користь від роздільного харчування!

Основний сенс такого харчування – не можна змішувати білки і вуглеводи

Понеділок, 21 січня 2019

Коментарі:

0 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: