today

Дата  Время

supervisor_account Вхід Реєстрація
Головна arrow_forward arrow_forward arrow_forward
date_range

Четвер, 06 грудня 2018

Поділитись:

Любителям чорної кави доводилося чути не раз з вуст стоматологів про шкоду кавового напою для зубів. Але в світлі нових досліджень виявилося, що в помірних розумних кількостях міцна кава – звичайно ж без цукру, молока або вершків – здатна практично зупинити карієс і зберегти здоров’я зубів. 

Бразильським ученим вдалося виявити певний тип кавових зерен, які мають антибактеріальну властивість.

Експеримент був проведений вченими федерального університету в Ріо-де-Жанейро. Складався він у тому, що видалені молочні зуби були схильні до дії екстракту Coffea Canephora – такого типу бобів, який йде на виробництво 30% кави в усьому світі. Вчені виявили, що кава активно впливає руйнуючи бактеріальну біоплівку, що викликає утворення зубних бляшок – що і є однією з головних причин карієсу.

Андреа Антоніо, один з провідних дослідників, сказав що зубний наліт – це класичний комплекс біоплівки, який є головним винуватцем карієсу а також захворювань ясен, тому вчені в безперервному пошуку природних сполук напоїв і продуктів харчування, які мають позитивний вплив на здоров’я зубів.

На молочних зубах, переданих дітьми групі дослідників, вченим вдалося виростити біоплівку використовуючи бактерію, яка міститься в зразках слини. По завершенні процесу зуби були схильні обробці екстрактом з кавових зерен. Екстракт знищив бактерії і дослідники впевнені, що подібний ефект дають антиоксиданти і поліфеноли, що містяться в каві. Але для того щоб був остаточно встановлений прямий зв’язок необхідні ще додаткові дослідження.

Професор Антоніо, який опублікував наукову статтю у виданні «Прикладна мікробіологія» все-таки попередив, що незважаючи на отримані захоплюючі результати, потрібно все-таки остерігатися і не забувати про існуючі проблеми, пов’язаних з непомірним вживанням кавового напою, в тому числі і фарбуванням зубів, і утворенням кислотності в порожнині рота. Крім того – додав професор – велика кількість цукру і вершків у кавовій чашці може звести нанівець сприятливий вплив кави на здоровий стан зубів.

Обсмажені кавові зерна, до речі, за твердженням італійських учених, також мають антибактеріальні властивості і активно беруть участь у профілактиці карієсу.

Читати також:

Як розтягнути взуття в домашніх умовах?

Як розтягнути взуття в домашніх умовах?

Зовсім не обов’язково відмовлятися від нової пари туфель, через те, що вона вам тисне, адже вирішити цю проблему не так вже й складно

Вівторок, 11 грудня 2018

Як влаштовувати розвантажувальні дні?

Як влаштовувати розвантажувальні дні?

Літо – саме час для того, щоб очистити організм, а заодно і скинути пару зайвих кілограм. Розвантажувальні дні простіше і корисніше влаштовувати в літ

Вівторок, 11 грудня 2018

Корисні властивості соків прямого віджиму

Корисні властивості соків прямого віджиму

Соком називається рідкий харчовий продукт рідкої консистенції, що вживається у всіх країнах світу

Вівторок, 11 грудня 2018

Коментарі:

0 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Онлайн вітрина

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: