today

Дата  Время

supervisor_account Вхід Реєстрація
Головна arrow_forward arrow_forward
date_range

Середа, 23 травня 2018

Поділитись:

Бригада комплексно-приладового обстеження Луцького відділення ПАТ “Волиньгаз” перемогла в обласному конкурсі профмайстерності. І виборола право взяти участь у Всеукраїнських змаганнях серед фахівців із діагностики газопроводів «Наша майстерність – Ваша безпека».  Він відбудеться 29-30 травня в м.Пустомити на Львівщині на спеціально облаштованому полігоні серед команд облгазів Західного регіону.

На Волині за звання найкращої бригади комплексно-приладового обстеження змагались між собою чотири-команди переможці першого етапу конкурсу. Перша бригада КПО Луцької дільниці посіла перше місце в конкурсі ( 421 бал), перемогу у боротьбі за друге місце здобула Ратнівська дільниця (349 балів), третє місце вибороли володимир-волинці (324) і четверте – в ковельчан (317 балів).

Вміння, навички та знання фахівців ПАТ “Волиньгаз” оцінювала комісія у складі п’яти керівників за чотирма критеріями: рівень теоретичних знань за допомогою тестування, комплексно-приладове обстеження підземного газопроводу, технічне обстеження газопроводу в шурфі  й технічне обстеження надземного газопроводу.

Змагання тривали упродовж дня в с.Коршевець Луцького району. Місце обрали невипадково, адже в населеному пункті на газопроводі високого тиску упродовж двох останніх років виявили та ліквідували 12 витоків газу. Тому газовики працювали  в реальних “польових” умовах, а не на тренувальному полігоні.

“Фахівці ПАТ” Волиньгаз” – майстри і слюсарі шукали витоки на газопроводі, якому понад 20 років. Здійснювали перевірки його технічного стану. Відкрили  шурф і в ньому перевіряли зовні технічний стан ізоляційної поверхні, відсутність або наявність продавлень, механічних ушкоджень, вимірювали товщину ізоляційного покриття за допомогою приладів. Обстежували ізоляційне покриття металевої труби вирізанням трикутника або за допомогою приладів”, – розповідає головний інженер ПАТ “Волиньгаз” Андрій Цибульський.

Кожен етап конкурсу тривав по 40 хв. Фахівцям потрібно було обстежити й ділянку надземного газопроводу. При цьому перевіряли всі зварні з’єднання, місця під опорами, виходи газопроводу на поверхню землі та різьбові, фланцеві з’єднання на предмет витоків газу.

Керівник бригади-переможниці конкурсу Богдан Карпюк в газовій компанії працює вже 13 років. Каже, що газовики виконують цю роботу щодня незалежно від пори року: і в дощ, і в спеку і в морозяну погоду.

Провідний інженер з експлуатації газопроводів служби контролю за виробництвом Богдан Карпюк наголошує: “Робота небезпечна та складна, фактично “в полі”. Обов’язково потрібно мати відповідні засоби індивідуального захисту. Її складність  і в тім,  що має бути високий рівень підготовки для роботи з приладами та  вміння ними користуватись. Роботи на газопроводі в с.Коршевець  можна назвати вогненебезпечними, бо ми визначаємо об’єм ізоляційного покриття.

Зважаючи на те, що цей газопровід знаходиться в аварійному стані, то є велика небезпека, що може бути  витік газу. Справжні професіонали своєї справи багато вирішують. А для підготовки хорошого слюсаря, який би виконував роботи в складі бригади з приладового обстеження, потрібно 5 років”.

Кожна бригада складається з чотирьох  учасників. До її складу входив майстер (керівник бригади) і три працівники служби КПО, які прибували на конкурс автотранспортним засобом, закріпленим за ними.

“Конкурс професійної майстерності ПАТ “Волиньгаз” провів уперше цього року. Це чудова нагода нашим фахівцям вдосконалювати свої вміння та навички, бо ж їхня щоденна робота – це запорука безаварійного газопостачання в домівки понад 240 тис осель волинських споживачів. До слова, 13 бригад комплексно-приладового обстеження за рік повинні перевірити систему газопроводів Волині завдовжки 10 тис км”, – зазначає директор  технічний ПАТ “Волиньгаз” Павло Козюк.

Довідка. Уперше цього року в Україні відбудуться Всеукраїнські змагання серед фахівців із діагностики газопроводів «Наша майстерність – Ваша безпека». На спеціально облаштованих полігонах в Центральному, Західному та Східному регіонах зустрінуться представники понад 20 газорозподільних компаній. Це фахівці, які спеціалізуються на обстеженні системи газопостачання, перевіряють справність її роботи та виявляють витоки газу, тим самим, попереджують виникнення аварійних ситуацій, що дозволяє споживачам безперебійно отримувати газ. Саме тому надзвичайно важливо постійно підвищувати рівень кваліфікації технічних працівників, які займаються діагностикою мереж.

Під час всеукраїнського конкурсу «Наша майстерність – Ваша безпека» фахівці зможуть обмінятися досвідом із колегами інших газових компаній та на практиці показати свої професійні навички: вміння оперативно визначати розташування газопроводів, глибину їх закладання, герметичність, наявність пошкоджень та витоків. Команди, які найкраще себе покажуть на регіональних етапах, зустрінуться у фіналі, де будуть боротися за звання найкращих.

5 червня у Фіналі на полігоні в м.Рівне зустрінуться три команди-переможці міжрегіональних змагань.

За додатковою інформацією звертайтеся до фахівця зв’язків з громадськістю та пресою

Оксани Швець

Тел. 067 40 31 719

E-mail press@vlgas.com.ua

Веб-сайт: http://vl.104.ua

Читати також:

Чому сіль шкідлива?

Чому сіль шкідлива?

Сіль до такої міри була розрекламована як унікальний корисний продукт і підсилювач смаку

Понеділок, 21 січня 2019

Як уникнути похмілля?

Як уникнути похмілля?

У більшості з нас жодне свято не обходиться без алкоголю

Понеділок, 21 січня 2019

Користь від роздільного харчування!

Користь від роздільного харчування!

Основний сенс такого харчування – не можна змішувати білки і вуглеводи

Понеділок, 21 січня 2019

Коментарі:

0 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: