date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time9.01.2023

ТОП-міфи про електричні теплі підлоги

ТОП-міфи про електричні теплі підлоги

Поговоримо про міфи стосовно електричних теплих підлог. З приводу експлуатації теплої підлоги існує чимало побоювань. На щастя, більшість з них – звичайні міфи. Щоб зрозуміти, які твердження є безпідставними, необхідно заглибитися в суть питань, що виникли.

МІФ 1. Електрична тепла підлога шкідлива для здоров’я

Суть побоювання в тому, що навколо електричного кабелю виникає електромагнітне поле. Воно в свою чергу негативно впливає на здоров’я людини, викликаючи порушення в нервовій, серцево-судинній, ендокринній системах. І оскільки кабелі знаходяться в житловому приміщенні, їх вплив на організм відбувається постійно.

Що стосується електромагнітного поля, це дійсно так, адже з законами фізики сперечатися марно. Там, де є електроприлади, є і електромагнітне поле. Головне питання тут не в його наявності, а в силі випромінювання. У двожильного нагрівального кабелю воно становить 0.2 мкТл, у одножильного – 1, 3 мкТл. Чи це багато? Норма для житлових приміщень згідно БНіП становить 20 мкТл. Для порівняння: випромінювання від мобільного телефону – 2 мкТл, а від електричної плити – 4 мкТл.

Яким чином виробникам теплих підлог вдалося домогтися такого низького випромінювання? Справа в тому, що кабелі приховані під екранною опліткою з мідного дроту або фольги, які блокують випромінювання. Якісні теплі підлоги мають надійний захист. Тому слід зробити ставку саме на даний аспект. Вибравши перевіреного добросовісного виробника.

І все таки, з огляду на істотну різницю інтенсивності випромінювань, в спальнях, дитячих та інших приміщеннях, де люди перебувають тривалий час, рекомендується використовувати двожильні кабелі. В санвузлах, коридорах і прихожих цілком припустимі одножильні аналоги.

МІФ 2. Можливе ураження електричним струмом

Наявність електричного кабелю, замурованого в стяжку, викликає побоювання і з точки зору безпеки. Чи можна мити такі підлоги і що буде, якщо на них проллється вода?

Якщо тепла підлога була змонтована з дотриманням всіх вимог, що пред’являються виробником, то навіть у разі потопу система залишиться абсолютно безпечною. Таким чином, дане опалення можна без побоювань використовувати не тільки в кімнатах, але і на кухні і навіть у ванній.

По-перше, нагрівальні жили кабелю знаходяться в термостійкій ПВХ- оболонці. На неї наноситься екранне покриття у вигляді мідного обплетення або фольгованого лавсану. Ізоляція розрахована на температури, що серйозно перевищують робочу температуру нагрівальної жили. Ці ж покриття забезпечують надійний захист від механічних пошкоджень. При виготовленні проводиться відбраковування кабелю неналежної якості.

Один із способів визначити безпеку продукції – занурити мотки в ємності з водою і пропустити через них напругу, яка може досягати 10 000 В. Якщо є брак, він тут же вигорає і стає очевидним.

Плівкова тепла підлога також не представляє небезпеки. Влаштування полотен таке, що потрапляння вологи на електричні нагрівальні елементи виключено.

Природно, не дивлячись на всі запобіжні заходи, прийняті виробником, не можна забувати про необхідність установки УЗО. Якщо все зроблено за правилами, мити теплу підлога можна без всяких побоювань.

МІФ 3. Плівкові теплі підлоги економлять електроенергію

Інфрачервоні теплі підлоги споживають 150-220 Вт на м2, що не тільки не менше, але й в деяких випадках навіть більше споживання кабельних систем. Повторивши розрахунки, ми отримаємо ті ж показники, що і у випадку з електроспоживанням кабельної підлоги.

Але тут є нюанси, які змінюють картину в корені. Плівкові нагрівальні елементи укладаються безпосередньо під підлогове покриття. Тобто на їх шляху немає ніякого акумулюючого теплового прошарку, а теплоємність ламінату особливої ролі в питанні економії електроенергії не грає. Тому нагрівання буде відбуватися практично постійно. Щоб використання інфрачервоної підлоги не було настільки збитковим, потрібно доповнити систему таймерами.

МІФ 4. Теплі підлоги споживають багато електроенергії

Щоб зрозуміти, чи це міф, потрібно провести нескладні розрахунки. Для прикладу візьмемо теплу підлогу в кімнаті, де вона виступає в якості додаткового опалення для підтримки комфортного рівня температури. Припустимо, що система покладена на 10 кв. м. Тепла підлога в даному випадку споживає в середньому 150 Вт / м2 (якщо він є основним джерелом тепла, показник може зрости до 200 Вт / м2;).

Отже, для опалення кімнати знадобиться 1.5 кВт. Але споживання електроенергії в таких кількостях відбувається лише на етапі прогрівання підлоги, а потім, коли температура досягла заданої точки, система відключається і лише підтримує її на потрібному рівні. Тобто якщо підлога буде включена постійно, то в середньому на обігрів буде йти приблизно 8 год. Множимо кіловати на години і отримуємо 12 кВт*год на день або 360 кВт*год на місяць.

Це, звичайно, чимало, але є кілька моментів, які необхідно враховувати:

  • теплоємність стяжки, яка відчутно скорочує добовий час, витрачений системою на підтримку тепла.
  • в більшості випадків опалення використовують лише в певний час – наприклад, відключаючи вдень, коли нікого немає вдома, або включаючи його тільки вранці і ввечері у ванній.

Одним словом, при правильно організованому режимі можна отримати комфортну атмосферу за вельми скромні гроші.

МІФ 5. Висока вартість підлоги

Минули ті часи, коли тепла підлога була фінансово недосяжною. Сьогодні в магазинах представлений широкий вибір моделей різних цінових категорій. При цьому чим більша площа системи обігріву, тим менше виходить вартість одного квадратного метра.

Але в пошуках вигідної системи опалення не можна забувати і про вартість подальшої експлуатації. Електричні теплі підлоги не потребують обслуговування. Термін дії, заявлений виробниками, складає 50 років. Якщо система вийшла з ладу через псування кабелю, ремонт можна провести, розкривши лише необхідну ділянку, а решта підлоги залишиться недоторканою.

Система плівкової підлоги обійдеться трохи дорожче( приблизно в 2 рази). Але в даному випадку не потрібно буде витрачатися на стяжку.

МІФ 6. Складний монтаж і необхідність залучати до роботи професіоналів

Багатьом процес монтажу теплої підлоги здається дуже складним Лякає необхідність робіт з електрикою і стяжкою.

Однак необов’язково бути професіоналом, щоб змонтувати теплу підлогу самостійно. Для цього потрібно купувати систему не вроздріб, а готовим комплектом. Як правило, в кожній упаковці з нагрівальними елементами знаходиться інструкція, в якій детально розказано, як і в якій послідовності повинні бути проведені монтажні роботи. Єдине, з чим можуть виникнути труднощі в даній ситуації, – заливка стяжки.

Без деякої вправності доведеться нелегко, але і це питання цілком можна вирішити. Головне – дотримуватись рекомендацій виробника, які вказані на упаковці з сумішшю.

МІФ 7. В якості підлогового покриття для кабельної теплої підлоги можна використовувати тільки керамічну плитку

Частіше за інших в якості фінішного покриття для такої підлоги дійсно вибирають саме керамічну плитку. Але в цілому воно може бути практично будь-яким, головне, щоб нагрівальний кабель був вмонтований в бетонну стяжку. А що буде на її поверхні, ролі практично не грає.

Під ламінат або лінолеум без влаштування додаткової стяжки можна укласти і листову інфрачервону теплу підлогу. Вона набагато простіша в монтажі: листи укладають на поверхню, а потім накривають фінішним матеріалом. Таким, до речі, може бути і звичайний килимок.

Джерело

Пропонуємо переглянути підприємства

Стяжка підлоги напівсуха та мокра ✔️ Машинна подача

Стяжка підлоги напівсуха та мокра ✔️ Машинна подача

Працюємо по всій Волинській області. Консультації майстра безкоштовні.

Wizard House ✔️ салон вікон та дверей

Wizard House ✔️ салон вікон та дверей

Пропонуємо якісні вікна та двері за доступними цінами!

Послуги електрика ✔️ Швидко, якісно, надійно

Послуги електрика ✔️ Швидко, якісно, надійно

Пропонуємо якісні електромонтажні роботи за доступними цінами!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: