date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time17.05.2023

Короткий сон у середині робочого дня — більше, ніж необхідність

Короткий сон у середині робочого дня — більше, ніж необхідність

У багатьох країнах світу є культура сієсти, і це не просто так. Учені говорять, що короткий сон у середині робочого дня покращує пам’ять, уважність і настрій. Особливо він важливий для людей, чия робота вимагає постійної зосередженості.

Дітям у віці 4–5 років належить спати у тиху годину, а деякі й самі лягають трохи подрімати вдень. Існують задокументовані дослідження, які показують, що короткий денний сон корисний не тільки дітям, але й дорослим.

Користь короткого сну

Покращує пам’ять. Дослідники з Медичної школи Duke-NUS у Сінгапурі повідомляють, що під час сну мозок обробляє отриману раніше інформацію, і цей процес покращує пам’ять.

«Сон покращує мозкові здатності точно так же, як підйом вантажу робить м’язи сильнішими», — говорять учені. За останнє десятиліття проводилося багато досліджень, під час яких з’ясувалося, що нетривала дрімота позитивно впливає на вирішення завдань. Як наслідок, у багатьох компаніях почали заохочувати нетривалий відпочинок із дрімотою у середині робочого дня, щоб підвищити продуктивність співробітників.

Прискорює процес обробки підсвідомих думок. Дослідження, проведене у 2018 році у Бристольському університеті, показало, що короткий сон допомагає мозку активувати підсвідомість. Людина спить, а її мозок працює над отриманою інформацією.

Відновлює уважність. Дослідження, проведені в НАСА за участю військових льотчиків і космонавтів, показали, що 40-хвилинний сон покращує показники ефективності роботи на 34% і уважності на 100%.

Допомагає розслабитися. У більшій частині світу, за винятком США і деяких інших країн, давно практикується сієста. У середині дня всі магазини та кафе закриваються на деякий час, що дозволяє робітникам відпочити і «перезавантажитися», перш ніж настане вечір.

Зменшує втому. Дослідження, проведене у 2009 році серед авіадиспетчерів, які працюють у нічну зміну, показало, що 40-хвилинний сон значно відновлює сили. Після дрімоти диспетчери були більш уважними і, отже, більш ефективними у роботі.

Покращує настрій. Дослідження підтверджують, що добре спланований денний сон може якісно і швидко поліпшити настрій. А багато хто із вас, швидше за все, не раз переконався у цьому на власному досвіді.

Отже, короткий сон протягом робочого дня корисний, проте виникає питання, як довго він може тривати? Це залежить від конкретної людини і складності виконуваної роботи, але існують і деякі загальні рекомендації. Ідеальною тривалістю сну в денний час вважається 15–20 хвилин. За цей час організм не встигає поринути у глибокий сон, тому прокинутися досить легко. А ось за 30-хвилинну сієсту мозок встигає увійти у глибоку фазу сну, і прокинутися після неї набагато складніше.

Джерело: Велика епоха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: