date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time30.05.2023

Як правильно доглядати за матрацом

Як правильно доглядати за матрацом

Саме на матраці люди щодня проводять від 7 до 9 годин. Але, нажаль, дуже часто ми недооцінюємо важливість цього незамінного атрибута життя у сучасному світі. 

Його міцність, чистота та гарний стан є основними складовими належного відпочинку. Якісні матраци забезпечують підтримку хребта та турбуються про ваш сон. На противагу цьому, дешеві та неякісні матраци можуть викликати таке неприємне явище, як алергія.

Не варто забувати, що ліжко – це надзвичайно сприятливе середовище для розмноження кліщів. Для того, щоб не дати їм оселитися у вашому матраці, необхідно вжити певних профілактичних заходів. Таким чином ви убезпечите себе від негативного впливу кліщів на організм.

Пропонуємо вашій увазі кілька порад, як слід доглядати за своїм матрацом. 

1. Провітрювання

Чи доводилось вам коли-небудь чути вислів: “Застеляння ліжка вранці шкодить здоров’ю”? Розгляньмо детальніше, що саме мали на увазі автори цього твердження.

Кліщі люблять тепле середовище з високою вологістю. Якщо ми застелятимемо ліжко одразу після прокидання, то матрац залишатиметься теплим та злегка вологим. Це збільшить ризик появи нових та стрімкого розмноження вже наявних кліщів.

Найкраще застеляти ліжко через 1-2 години після прокидання.

Перед виходом з дому варто скинути з ліжка постільну білизну та відчинити вікно, щоб матрац добре провітрився.

Не забувайте регулярно провітрювати і решту оселі. Таким чином ви убезпечите себе від появи кліщів та покращите свій сон.

Зверніть увагу, що навіть якщо всі кліщі загинули, їхні рештки нікуди не зникають. Маленькі часточки кліщів можуть залишитися у вашому матраці, й іноді вони призводять до появи алергічних реакцій.

2. Харчова сода для дезінфекції

Вам уже відомо, що за можливості матрац треба провітрювати щодня. Не забувайте перед виходом на роботу чи навчання знімати з ліжка всю постільну білизну.

Другим способом покращити стан цього незамінного приладдя для сну є його очищення. Чистку матраца потрібно проводити не рідше ніж один раз на місяць. Ми пропонуємо вам найпростіший засіб для очищення матраців.

Що вам знадобиться?

5 крапель ефірної олії чайного дерева;

0,5 склянки (100 г) харчової соди;

пилосос.

Як це працює?

Готувати такий натуральний засіб для очищення дуже швидко та просто. Для початку зніміть з ліжка всю постільну білизну та притуліть матрац до стіни біля вікна.

Змішайте харчову соду з олією чайного дерева. Розбризкайте засіб на матрац за допомогою пульверизатора.

Якщо вам не вистачить засобу, приготуйте ще одну порцію з тими самими пропорціями. Таким чином ви точно продезінфікуєте матрац повністю.

Залиште матрац провітрюватися на дві години. Не забувайте, що засіб із содою потрібно наносити з обох його боків. Обидва компоненти цього очищувального засобу є натуральними, а ще вони володіють приємним ароматом. Після дезінфекції ретельно прочистіть матрац порохотягом.

3. Періодично перевертайте матрац на інший бік

Ми вже розповіли вам про необхідність цього заходу. Більш того, регулярно перевертаючи матрац на інший бік, ви убезпечите його від деформації.

Щотижня потрібно перевертати матрац на інший бік.

Не забувайте міняти місцями сторони матраца, тобто періодично розташовуйте його так, щоб ступні опинялись там, де раніше лежала голова, і навпаки.

Зверніть увагу, що ліжко у спальні не призначене для сидіння. Більшість із нас, на жаль, про це часто забуває та сидить на ліжку годинами з цікавою книжкою або ноутбуком.

Таке використання матраца також може призвести до його передчасної деформації.

4. Захистіть свій матрац за допомогою якісного наматрацника

Якісні матраци мають хорошу основу. Саме тому потрібно вживати заходів для захисту матраца від впливу негативних зовнішніх засобів. Так ви зможете не лише подовжити матрацу життя, але й покращите свій сон.

Наматрацник слугуватиме бар’єром між матрацом та зовнішніми факторами. Зокрема, він не дасть вашому поту всотатися всередину матраца.

Наматрацники можна прати у пральній машині, як звичну білизну.

Хороші наматрацники добре пропускають повітря, вбирають вологу та легко чистяться. Радимо вам обирати наматрацники та постільну білизну з натуральної бавовни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: