Які соки корисні дітям?
Всі мами знають, що певна кількість вітамінів потрапляє в дитячий організм разом з смачними соками. Соки дуже корисні для дітей, та й п’ють їх малюки з превеликим задоволенням. Щоб соки приносили тільки користь дитині, врахуй деякі правила годування, оскільки дитячий організм вимагає особливої дозування цього напою.
Свіжо вичавлені соки
Привчати малюка до соків потрібно поступово, даючи спочатку по чайній ложечці, а потім довівши кількість напою до100 грам в день. Це і буде добовою нормою для дитини у віці 1-2 років.
Соки потрібно розбавляти водою. Концентрований напій може нашкодити ніжним стінкам дитячого шлунка. Сік у чистому вигляді занадто швидко мине шлунок і потрапляє в кишечник, що дає додаткове навантаження на травний тракт малюків.
Якщо є можливість – давай дитині не магазинні соки, а свіжо вичавлені. В ідеалі продукти для фрешу повинні бути вирощені в бабусиному городі, а в момент приготування на кухні повинна бути стерильна чистота щоб уникнути попадання бактерій в продукт.
Промислові соки теж корисні вашому маляті. Тільки при їх покупці уважно читай етикетку: там має бути вказаний склад напою і вік дитини,для якого рекомендований даний сік. Уважно дивися термін придатності продукту,а також дотримуйся умови його зберігання.
Соки і здоров’я дитини
Якщо у Вашої дитини є деякі проблеми зі здоров’ям, соки можуть дещо підкоригувати ситуацію. Також є типи соків, протипоказаних в тому чи іншому випадку. Отже:
підвищити гемоглобін допоможуть соки, багаті вітаміном С: морквяний, томатний,капустяний, гранатовий, сік ківі;
знизити гіперактивність можуть персиковий, абрикосовий, гарбузовий,буряковий, сливовий. Давати такі соки слід перед сном;
боротися із застудою допоможуть апельсиновий, грейпфрутовий, овочеві соки;
поліпшити роботу серця здатні такі соки: яблучний, грушевий, гранатовий, виноградний, томатний, буряковий;
проблеми з травленням вирішать гранатовий, грушевий, гарбузовий і персиковий соки;
при відсутності апетиту давай дитині яблучний, брусничний, гранатовий або морквяний соки;
для зміцнення імунітету хороші моркв’яний, гарбузовий, буряковий, смородиновий і огірковий соки.
Дуже обережно потрібно давати цитрусові соки, і уважно стежити за реакцією на них дитячого організму. Також слід проконсультуватися з педіатром з приводу сокового меню, якщо хтось із батьків страждає харчовою алергією.
Читати також:
Чому не можна часто їсти банани: користь і потенційні ризики
access_time16.05.2024Все, що потрібно знати про цеглу: Види, переваги та застосування
access_time6.05.2024Омлет зі шпинатом та фетою
access_time6.05.2024
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: