date_range

Дата  Время

access_time18.03.2019

Кілька порад, як побілити стелю на кухні власноруч

Кілька порад, як побілити стелю на кухні власноруч

Побілки стелі на кухні – це найбільш традиційний варіант обробки стель. 

Починати ремонт стелі треба з усунення тріщин. Замажте їх шпаклівкою, вирівняйте всі виступи й западини і дайте поверхні висохнути. Після цього приготуйте вапняний розчин. У нього можна додати господарське мило або поварену сіль. Мило – гарний дезінфікуючий засіб, що знищує бактерії та перешкоджає розмноженню комах. Сіль збільшує стійкість фарбування. 

Для готування розчину за першим рецептом дрібно наріжте або настругайте шматок господарського мила, засипте стружки в ємкість і залийте окропом. Після повного їхнього розчинення додайте 1-2 столові ложки оліфи. Потім в іншій ємкості погасіть 2 кг вапна в 5 л води і влийте туди мильний розчин. Перемішавши всі інгредієнти, додайте стільки води, щоб 10-літрове відро було заповненим. 

Другий варіант готування розчину більш розповсюджений. Для побілки готуйте його за наступним рецептом: у каструлі розведіть 1,5 кг вапна в 4 л холодної води. Будьте обережними, тому що при гасінні вапно виділяє велику кількість тепла і розприскується. Потім у каструлі в 1 л окропу розчиніть 5 столових ложок повареної солі до повного зникнення кристалів і остудіть. Остиглий сольовий розчин улийте у вапно, додайте води до одержання 10 л суміші, добре розмішайте та процідіть через кілька шарів марлі. При бажанні в готовий розчин перед початком роботи можна додати 300 г якого-небудь барвника: окису хлору, сажі, перекису марганцю, залізного сурику, ультрамарину, охри та ін. 

Підготуйте стелю до нанесення розчину: протріть її вологою ганчіркою, щоб видалити весь пил. Потім змочіть її поверхню чистою водою, наносячи її звичайною маховою щіткою. 

Після цього тією ж маховою щіткою, змоченою вже у вапняному розчині, офарбіть поверхню стелі. Коли побілка трохи просохне, нанесіть ще один шар вапняного розчину. 

Побілена поверхня стелі після фарбування може виявити різні дефекти. Деякі з них проявляються в процесі фарбування, інші – тільки після того як ви нанесете перший шар. Так, якщо на поверхні під час фарбування після щітки залишаються сліди від ворсу, значить вапняний розчин недостатньо рідкий. Виправити це можна дуже просто, додавши в розчин певну кількість води до одержання маси нормальної густоти. 

Якщо після побілки стелі на поверхні залишаються невеликі крупинки, то причина в тому, що перед початком роботи розчин був погано проціджений, або помел пігментних добавок занадто крупний. Цей недолік можна усунути процідивши розчин 1-2 рази через кілька шарів марлі й очистивши всю поверхню від тільки-но нанесеної побілки і часточок пилу. 

Причиною появи крупинок також може бути те, що ви недостатньо ретельно очистили стелю перед побілкою.

Актуальні новини Луцька та Волині у Instagram, підписуйтесь аби бути в курсі подій

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: