date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time23.04.2023

Як обклеїти стелю шпалерами самотужки

Як обклеїти стелю шпалерами самотужки

Клеїти шпалери зазвичай краще із помічниками. Процес йде швидше та веселіше… Але це в ідеалі. 

А буває так, що необхідно поклеїти шпалери самотужки. 

Пропонуємо кілька порад для тих, хто вирішив самостійно оклеїти стелі.

Вам знадобляться: валик, клей, канцелярський ніж, рулетка, шпалерна щітка, драбина (а ще краще довгий стіл або розбірні ліси), а також терпіння та гарний настрій!

Готуємо поверхню

Насамперед необхідно вирівняти стелю – зашпаклювати, якщо потрібно, щоб вона була рівною, і зачистити. Допустимий невеликий ухил. 

Потім обробити стелю акриловою ґрунтовкою – так шпалери приклеяться краще і не відпадуть через деякий час. Якщо ви клеїте шпалери на стелю вперше, краще брати ґрунтовку глибокого проникнення. Заздалегідь прокресліть на стелі контрольну лінію, що послужить вам орієнтиром при наклеюванні першого полотна. 

Якщо шпалери на флізеліновій основі, то шпалерним клеєм промащується тільки стеля, на шпалери клей не наноситься, що дуже зручно. Інші види шпалер вимагають промазування і полотен, і поверхонь.

Готуємо шпалери

Полотна нарізають потрібної довжини і складають виворітним боком нагору. Промащують рівномірно клеєм і акуратно складають наступним чином: починаючи з торцевого боку, збирають полотно складками по 30 сантиметрів так, щоб складки проклеєними сторонами стикалися одна з одною. З боку вони нагадують змійку.

У результаті у вас має вийти полотно, яке легко тримати в руці. Проклейте так кілька полотен. На це у вас піде 4-5 хвилин. За цей час перше полотно просочиться клеєм і його вже можна наклеювати на стелю.

Не забудьте на час роботи відключити електрику і закрити всі вікна. Перекиньте через плече невелику легку сумку або надягніть сорочку з великими кишенями, у які покладіть необхідні інструменти – шпалерну щітку, валик і канцелярський ніж. Тоді вам не доведеться зайвий раз скакати з драбини на підлогу і назад.

Починаємо…

Притримуючи однією рукою «гармошку» шпалер, іншою рукою обережно прикладають верхній шматок полотна до стелі, орієнтуючись на контрольну лінію, притискають і розгладжують щіткою від середини до країв.

Якщо дійшли до стіни

І ось ви приклеїли першу смугу та підійшли до стіни. Тепер необхідно відрізати надлишки шпалер. Для цього тупою стороною ножиць край полотна вдавлюють у кут і по лінії, що вийшла, відрізають непотрібну частину шпалер. Так робимо з усіма наступними полотнами. 

У місці, де буде підвішена люстра, зробіть хрестоподібний надріз. Тоді шпалери тут не «поведе».

Щоб намазана клеєм «гармошка» не порвалася, можна розмістити її на невеликій опорі, використовуючи для цього підручні засоби – ручку від швабри або навіть віник, попередньо обмотавши його целофановою плівкою. Далі розправляють кілька складок «гармошки» і прикладають до стелі одне ребро за іншим, притискаючи і розгладжуючи їх щіткою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: