date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time9.07.2019

Україна потрапила у скандал з купюрою 1000 гривень: “Вважаються краденими”

Україна потрапила у скандал з купюрою 1000 гривень: “Вважаються краденими”

В новому дизайні купюри номіналом 1000 гривень Нацбанк використовував піратські шрифти, на які не придбав ліцензію. Про це пише графічний дизайнер Богдан Гдаль.

Як повідомляє Гдаль у своєму профілі у Facebook, напис “Одна тисяча гривень”, написано шрифтом Bickham Script компанії Adobe.

“Справа в тому, що цей шрифт – Bickham Script, створений дизайнером Річардом Ліптоном у 1997 році і потім ліцензований компанією Adobe, в 2016 році взагалі не мав офіційної кириличної версії. Тобто, якщо ним хтось користувався, то це були тільки піратські видозміни, які автоматично вважаються краденими, так як ліцензія шрифту прямо забороняє будь-яку модифікацію форм букв та їх перевидання”, – каже дизайнер.

За словами Гдаля, він звернувся до компанії Adobe, де дизайнер Франко Грисхамер пояснив, що кириличні версії цього шрифту дійсно є краденими.

“До випуску шрифту Bickham Script Pro 3 в 2016 році не було жодної офіційної кириличної версії шрифту. Однак я якось зустрічав піратський зразок у 2012 році на упаковці цукерок у російському супермаркеті в Німеччині… Шкода, що Національний банк України не помітив недоліків шрифту, про який йде мова. І це, безумовно, не Bickham Script Pro 3. У будь-якому випадку, наша ліцензія не дозволяє вносити зміни в шрифт”, – повідомив дизайнер.

Варто відзначити, що такий же шрифт НБУ використовував для дизайну купюри номіналом 20 гривень, представленої у минулому році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: