date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time5.10.2021

Величезний штраф та в’язниця: українців хочуть жорсткіше карати за підробку COVID-сертифікатів

Величезний штраф та в’язниця: українців хочуть жорсткіше карати за підробку COVID-сертифікатів

Міністерство охорони здоров’я ініціює посилення відповідальності за купівлю-продаж фальшивих довідок про вакцинацію.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

“Міністерство охорони здоров’я ініціювало посилення кримінальної відповідальності для тих людей, які вчиняють неправомірні дії стосовно підробки документів про профілактичні щеплення. Наразі законопроект пройшов схвалення урядом і переданий до парламенту. Завтра має відбутися засідання профільного комітету ВР о 15:00″, – розповіла вона.

За її словами, передбачається три види відповідальності:

  • за використання фальшивої довідки про вакцинацію (штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі);
  • покарання медичного працівника, який вніс неправдиві відомості про вакцинацію (штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років позбавлення волі та позбавлення права обіймати посаду);
  • за виготовлення та продаж підроблених COVID сертифікатів (штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років).

Як повідомляв УНІАН, в Україні суд виніс перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів.

За інформацією Національної поліції, лікар отримав штраф 34 тис. грн і його позбавили права діяльності за фахом на один рік.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що МОЗ продовжує співпрацювати з поліцією і сприятиме слідству, щоби покарати тих, хто підробляє документи про вакцинацію від COVID-19.

У відомстві нагадали, що минулого тижня було направлено подання до власників закладів охорони здоров’я із вимогами відсторонити керівництво 15 лікарень, лікарі яких підробляли COVID-сертифікати про вакцинацію.

Джерело: УНІАН

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: