date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time22.03.2021

Як перемогти хропіння: загальні рекомендації та варіанти вирішення проблеми

Як перемогти хропіння: загальні рекомендації та варіанти вирішення проблеми

Після 30 років кожна п’ята людина ні-ні, та й схропне уві сні. До 65 років заливисто хропе кожен другий. Розкотисті звуки не лише заважають близьким і лякають домашніх тварин, але і викликають мікропробудження головного мозку, тому вдень ти відчуваєш себе втомленим. Однозначно: варто лікувати, інформує Ukr.Media.

Причини хропіння

Проблеми з носом

Кожен четвертий пацієнт з хропінням гордо несе діагноз “алергічний риніт”. Але причини можуть бути і банальніші: викривлення носової перегородки або поліпи.

Винен язик

Якщо м’язи язика (а ти думав, важливі тільки біцепси?) занадто розслаблені, він западає в дихальні шляхи. Розслаблення посилюється алкоголем або снодійним.

Все через щелепи

Розгадка може ховатися як в патології щелепних кісток (наприклад, мікрогнатії), так і в порушенні прикусу і навіть в особливості будови щелепи без яких би то не було зовнішніх проявів.

Причина в піднебінні

Через збільшеного розміру м’якого піднебіння або язичка, отвір носоглотки зменшується, а тканини язичка або неба вібрують і шумлять під час дихання.

Все відразу

Або комбінація двох-трьох факторів. На жаль, так теж буває. Особливо у людей у віці: м’язи втрачають свій тонус, м’які тканини глотки провисають, частково перекриваючи дихальні шляхи.

Варіанти вирішення

Ніс

Не дивуйся, але вирішити проблеми з диханням може звичайний назальний спрей. Заодно попроси в аптеці пластир від хропіння (він збільшує просвіти ніздрів) або спеціальний розширювач.

Щелепа

Не хропіти з відкритим ротом допоможе спеціальна пов’язка, що підтримує щелепу. Альтернатива пов’язці — капа, яка теж заважає рот відкриватися.

Небо

І знову виручить підтримуюча пов’язка або спрей для сну, що полегшує дихання і знижує вібрацію носоглотки (питай в аптеці).

Язик

Вирушай до лікаря замовляти спеціальну протихрапну капу. Робляться вони під конкретного пацієнта і служать все тому ж — полегшують прохід повітря, злегка висуваючи щелепу вперед і не даючи язику свавільнічати.

Все відразу

Якщо хропіння не бажає залишити тебе, звернися до лікаря. Залежно від тяжкості ситуації він може запропонувати кріопластику піднебіння, усунення дефектів носа і носоглотки і навіть увулопалатофарингопластику — операцію з видалення піднебінного язичка, частини м’якого піднебіння і мигдалин.

Загальні рекомендації

  1. Спи на боці. А не на спині. Знаємо, деякі не можуть заснути, не споглядаючи люстру. Але якщо ти будеш спати на боці, то залишиш хропінню куди менше шансів.
  2. Позбудься від зайвої ваги. Зайвий жир і слабкі м’язи прекрасно вібрують і створюють глибоке, могутнє хропіння.
  3. Не кури на ніч. Дим подразнює тканини носоглотки.
  4. Акуратніше з алкоголем і снодійним. Просто нагадуємо, що вони розслаблюють не лише тебе, але і м’язи, які, подібно вітрилам, майорять на вдихуваному вітрі.

Ніщо не допомагає?

Запишись в музичний гурток

Гра на духових інструментах здорово зміцнює глотку. Якщо хропе твоя дівчина, запишіться разом.

Купи подушку для вагітних

Це така велика підкова, яку можна обійняти під час сну. Це не дасть тобі перевертатися на спину.

Підклади під верхню частину матраца книги

По-перше, їх можна читати на ніч. По-друге, це підніме пле

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: