date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time29.06.2019

Як поводитися дітям і підліткам, якщо на них напали на вулиці – поради психолога

Як поводитися дітям і підліткам, якщо на них напали на вулиці – поради психолога

У разі найменшої загрози нападу незнайомого на вулиці дітям, підліткам і навіть дорослим треба одразу кричати, максимально привертаючи увагу до незнайомця з боку інших перехожих, а якщо це не спрацьовує, впиратись, падаючи на землю і розкидаючи речі. Такі поради дала психолог Оксана Гомель у коментарі кореспонденту УНН.

“Якщо на вулиці підійшов незнайомий, треба сказати: ні, вибачте, і піти далі. Якщо він не відстає, покликати на допомогу, якщо хтось є поряд, причому не попереджати, що зараз закричу – треба кричати одразу і краще підняти паніку на рівному місці, ніж потрапити в неприємну ситуацію. Особливо це треба робити дітям, підліткам – у незрозумілій ситуації одразу закатувати істерику, кричати і так далі, оскільки в такому випадку, навіть якщо імовірний нападник не встиг нічого зробити, він потрапить під увагу перехожих і поліції, і відступить”, – зазначила Гомель.

Крім того, за порадою психолога, у випадку нападу і за відсутності свідків слід стукати в усі двері, дзвонити по телефону. Як наголосила експерт, батьки обов’язково мають подбати про те, щоб у дитини були номери мами й тата на швидкому наборі, щоб завжди була включена геолокація тощо.

Якщо ж нападник почав тягнути свою жертву, треба з усіх сил впиратися, причому краще це вийде робити сидячи. При цьому можна спробувати відкинути взуття – це дозволить залишити докази або навіть примусить відреагувати на це нападника, що дасть змогу виграти час і спробувати втекти. Також можна викидати речі з кишень чи сумки.

У випадку, коли нападнику все таки вдасться затягнути жертву додому чи безлюдне приміщення, де допомога інших малоймовірна, крик треба припинити, оскільки він провокує нападника на насильницькі дії, на душіння. У такому випадку, навпаки, треба почати з ним розмовляти, спитати, як його звуть, чи є в нього діти, слід сказати, що вас чекають батьки і так далі. Також треба спробувати попросити його не робити нічого, відпустити вас і пообіцяти все “забути” й нікому нічого не повідомити.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: