date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time3.08.2023

Як правильно заморозити ягоди

Як правильно заморозити ягоди

Чи знаєте ви, що у заморожених ягодах зберігаються всі поживні, ароматичні та смакові речовини значно краще, ніж при консервації?

А як вам ідея посмакувати десертом із ягід довгим зимовим вечором?

Тож подбати про заготовки на зиму, потрібно саме зараз – під час ягідного сезону. Отже, давайте дізнаємося, як правильно заморожувати ягоди?

Ягоди повинні бути повністю підготовленими до заморожування (перебрані, помиті і висушені). Забороняється заморожувати плоди з кісточками.

Підготовлені ягоди спочатку потрібно піддати швидкому заморожуванню за температури -30…-35 °С, і лише тоді зберігати за температури -18…-25 °С.

Процес заморожування ягід повинен пройти якомога швидше, для цього застосовують дрібну тару. Для домашньої заморозки ягід використовують пластикові контейнери для харчових продуктів, а також пластикові баночки з-під йогурту, сметани або морозива.

Перш ніж заморожувати ягоди, всю тару слід ретельно помити і просушити. Потім, в сухі чисті банки щільно укласти ягоди. Після повного заморожування банку з ягодами слід залишити в морозильній камері для зберігання.

Разом із замороженими ягодами не можна зберігати в морозильній камері морожену рибу або м’ясо, які мають властивий їм запах що легко вбирається іншими продуктами.

Для економії місця в морозильній камері, повністю заморожені ягоди можна тримати загорнутими тонкою поліетиленовою плівкою. Для цього, дістаньте банку з вмістом з морозилки і потримайте кілька секунд під струменем води. Коли заморожений ягідний брикет повністю відстане від дна і стінок банки, постукайте по дну перевернутої банки, дістаньте ягоди і герметично загорніть у кілька шарів тонкою поліетиленовою плівкою. Обирайте для цього не круглі банки, а прямокутні – зекономить місце в морозильній камері.

Щоб зберегти зовнішній вигляд і форму ягід, заморожувати їх можна розсипавши на тарілці або аркуші паперу. Потім їх потрібно обережно зсипати в банки, щільно закупорити і знову поставити в морозильник на зберігання.

Під час розморожування холодильника не можна допускати суттєвого нагрівання заморожених продуктів. Тому, всі контейнери із замороженими ягодами дістаньте з морозильної камери і обгорніть в товсту ковдру. Взимку на час розморожування холодильника, всі заморожені продукти можна винести на балкон.

А ще заморозити ягоди допоможе цукор. Без цього ягоди часто деформуються і втрачають свій зовнішній вигляд. Для такої заморозки, викладіть помиті ягоди на папір або рушник, зачекайте доки вони висохнуть, потім помістіть їх в плоский таз, пересипне цукром (300 г цукру на 1 кг ягід) і поставте в холодильник з плюсовою температурою на 2-3 години до появи соку. Після цього ягоди, сироп і залишки цукру перекладіть в тару так, щоб проміжки між ягодами були заповнені сиропом і, не закриваючи, помістіть в морозильну камеру на добу. Потім заморожені ягоди щільно закрийте кришкою, покладіть в морозильник і таким способом зберігайте до зими.

Як заморожувати чорну смородину, чорницю, лохину, журавлину і брусницю

Ці ягоди слід заморожувати розсипом на тарілках, а потім вже в замороженому вигляді зсипати в невеликі поліетиленові пакети для зберігання, щільно їх зав’язавши.

Для заморозки краще брати трохи недостиглі ягоди, що не помнуться під час зберігання. Але це правило не стосується суниці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: