date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time22.07.2020

Загроза заборони на авто зі США. Що готує Кабмін

Загроза заборони на авто зі США. Що готує Кабмін

Кабінет Міністрів вирішив обмежити потік старих автомобілів, які ввозяться в Україну з-за кордону, зокрема битих машин зі США. Пише “Корреспондент”.

 Автомобілі зі США захопили ринок машин, які були у використанні, в Україні. Але ситуація може кардинально змінитися. Кабінет Міністрів готує законопроект, який ускладнить ввезення і постановку на облік битих авто зі Штатів. Корреспондент.net розбирався в ситуації.

Що змінять?

Зараз зареєструвати в Україні привезене зі США бите авто можна було на підставі “картки про утилізацію”, яка заміняла техпаспорт. З прийняттям змін ця опція зникне. Проблема в тому, що навіть у МВС, яке розробляє законодавчі зміни, не можуть назвати точний перелік документів, які знадобляться для реєстрації авто зі США.

Варіанти будуть

Але не зрозуміло чи запрацює взагалі така норма. Українське законодавство не забороняє ввозити авто після ДТП, а під час постановки на облік може виникнути заборона. Напевно, її будуть оскаржувати в судах. На думку експертів, прийняття законопроекту нічого не змінить, а лише змусить ринок адаптуватися. Тобто “битки” продовжать потрапляти в Україну, але тільки іншим шляхом. Це обумовлено тим, що аналогічні машини з пробігом у нашій країні коштують на порядок дорожче, ніж привезені зі США розбиті авто. Навіть з урахуванням подальшого відновлення їхня вартість виходить набагато нижчою.

Масштаби

Тільки у 2019 році в Україну імпортували 430 тисяч машин, з яких зі США – 83 тисячі або близько 20%. Якщо порівнювати з ідентичними авто з ЄС, американські на 20-30% дешевше. Але тепер процедура отримання необхідних документів на американські машини може стати складніше і дорожче.

Експерти у пропозиціях Кабміну бачать інтерес власників автомобільних заводів й імпортерів нових машин. У МВС же кажуть, що рішення обґрунтоване тим, що більшість “битків” отримали в аваріях серйозні пошкодження і, навіть після відновлення, можуть нести загрозу іншим учасникам руху. Адже часто в битих машинах є приховані дефекти, які можуть бути не виявлені фахівцями.

“Так, це машини з дефектами, але часто йдеться про незначні лакофарбові пошкодження, які не впливають на безпеку, проте значно впливають на ціну”, – парирує представник однієї з компаній-імпортерів транспортних засобів Юлія Риковська. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: