6 міфів про прання, в які ми досі віримо

Сучасні господині використовують пральні машинки, і прання речей не може тривати довше 3-х годин. Ось тільки не всі речі вдається добре очистити від плям? Чому? Просто ми продовжуємо вірити в 6 міфів про прання і неправильно перемо одяг.
Якщо ви не впевнені, як прати ту чи іншу річ, подивіться на бірку. На ній вказана температура, при якій найкраще виводяться плями, а річ не пошкоджується.
Міф №1. Одна універсальна програма відпере всі речі.
Багато людей вважає, що всі ці численні програми на пральній машинці – витівки маркетологів для більшого витягування грошей. Господині обирають одну програму для всіх типів речей. Але правильна програма потрібна для підбору температури води за типом тканини і кількості оборотів при сушінні. Хочете, щоб річ служила довго, виберіть програму під неї.
Міф №2. Ідеальна вода для прання – 30 градусів.
Тільки в тому випадку, якщо у вас білкові плями, наприклад, молоко, кров, їжа; або рослинні: трава, фрукти, соки. Інші плями відпираються при вищій температурі води.
Міф №3. При високих температурах всі плями краще відпираються.
Кожна річ вимагає індивідуального підходу, вони люблять сортування. Бавовна, льон і кольорові речі не люблять температури вищої за 60 градусів. А ось шерсть і шовк – більше 40. В іншому випадку можна отримати місиво із змішаних кольорів або вовняну кофту на дитину.
Міф №4. Дорослі порошки більш шкідливі за дитячі.
Порошок для дитячого одягу в своєму складі має ті ж компоненти, що і “дорослі” аналоги. При алергії у дитини краще прати її речі дитячим милом або порошком, але ополіскувати кілька разів і сушити на вулиці.
Міф №5. Немає різниці між порошком для пральної машинки і ручного прання.
Різниця є. В ручному порошку немає норм щодо піноутворення. Вона утворюється, витікаючи через машинку. Можна отримати пінну вечірку у ванній в кращому випадку, а у гіршому – згорілий мотор або електронний блок управління.
Міф №6. Можна прати всі речі одним порошком.
Гірше від цього не буде, але тільки білі тканини почнуть швидше жовтіти й сіріти, а кольорові – втрачати малюнок.
Читати також:
Яблучні пиріжки із сирного тіста
access_time27.02.2025Як правильно чистити замшеві речі?
access_time27.02.2025Вітамінний чай з обліпихи з медом і корицею
access_time26.02.2025
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: