date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time22.04.2020

Безробітним українцям збільшили соцвиплати на період карантину — хто отримуватиме 1000 грн

Безробітним українцям збільшили соцвиплати на період карантину — хто отримуватиме 1000 грн

З початку введення карантину українці стали менше заробляти і більше витрачають свої заощадження. Згідно з результатами опитування соціологічної групи “Рейтинг” за 10-12 квітня у 39% українців — фінансові труднощі, у 45% – немає заощаджень, у 30% — залишку грошей вистачить максимум на місяць.

При цьому кожен четвертий українець ходить на роботу (24%), кожен шостий — працює віддалено (16%). 42% вважають, що їхнє життя після карантину не зміниться. Водночас 70% українців підтримали б рішення про продовження карантину в разі загострення ситуації з Covid-19 до 19 червня цього року, а 23% – проти. 

Безробітні українці, скріншот: YouTube
Безробітні українці, скріншот: YouTube

В результаті в Україні вирішили збільшити мінімальну допомогу для безробітних, кількість яких у зв’язку з пандемією і запровадженням карантинних заходів, зростає. Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 до 1 тисячі гривень. 

Відповідне збільшення соцдопомоги передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України, яка набула чинності 18 квітня 2020 року. Постанова діє з початку оголошення епідемії, тобто з 12 березня, і буде діяти протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.

Центр зайнятості, скріншот: YouTube
Центр зайнятості, скріншот: YouTube

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1000 гривень для:

  • тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, має страховий стаж менш як 6 місяців або звільнений з останнього місця роботи з негативних причин;
  • молодь, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Зазначається, що усім безробітним, які стали на облік у період карантину та одержують допомогу у мінімальному розмірі (650 грн), допомога буде перерахована автоматично з першого дня реєстрації в службі зайнятості. У період карантину реєстрація безробітних здійснюється з першого дня подання відповідної заяви у центри зайнятості. Виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: