date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time9.02.2023

Біль в плечі: що робити

Біль в плечі: що робити

Біль у плечі є поширеною проблемою, яка вражає багатьох людей, і вона може бути спричинена різними факторами, включаючи травми, надмірне навантаження та хронічні захворювання, такі як артрит. Якщо ви відчуваєте біль у плечі, важливо вжити заходів, щоб усунути симптоми та зменшити ризик подальшої травми. Ось кілька порад, що робити, якщо болить плече.

Холодний компрес

Першим кроком у боротьбі з болем у плечі, спричиненим травмуванням, є зменшення навантаження на уражену ділянку. Це допоможе зменшити запалення та сприяти загоєнню. Застосування холодного компресу, наприклад пакета з льодом, до області на 15-20 хвилин за раз також може допомогти зменшити біль і набряк. За потреби повторюйте це кілька разів на день.

Прийом знеболюючих препаратів

Безрецептурні знеболюючі препарати, такі як ібупрофен або ацетамінофен, можуть допомогти полегшити біль у плечі. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій на етикетці та уникайте прийому дози, яка перевищує рекомендовану. Якщо ваш біль сильний або не зменшується за допомогою безрецептурних ліків, порадьтеся зі своїм лікарем про варіанти знеболення, які відпускаються за рецептом.

Фізіотерапія

Фізична терапія може бути ефективним способом боротьби з болем у плечі та покращення діапазону рухів. Фізіотерапевт може навчити вас вправам і розтяжкам, які допоможуть зменшити біль і підвищити силу та гнучкість плеча.

Використовуйте теплотерапію

Теплова терапія також може бути корисною для лікування болю в плечі. Теплий душ, теплий рушник або грілка можуть допомогти полегшити біль і скутість. Обов’язково не використовуйте теплову терапію занадто довго, оскільки надмірне тепло може спричинити подальше запалення та посилити біль. Перед застосуванням необхідно порадитись з лікарем, можливо саме цей вид терапії заборонений у вашому випадку.

Уникайте певних видів діяльності

Певні дії, такі як підняття важких предметів або повторювані рухи, можуть посилити біль у плечі. Якщо ви відчуваєте біль у плечі, важливо уникати цих занять і знайти альтернативні способи виконання своїх завдань. Ваш лікар або фізіотерапевт може допомогти вам визначити, яких видів діяльності слід уникати, а які безпечні для вас.

Підсумовуючи, біль у плечі може бути неприємним і виснажливим станом, але є кроки, які ви можете вжити, щоб впоратися зі своїми симптомами та зменшити ризик подальшої травми. Незалежно від того, чи це охолодження ураженої ділянки, прийом знеболюючих препаратів, фізіотерапія, теплотерапія або уникнення навантаження, є багато доступних варіантів, які допоможуть вам знайти полегшення. Якщо біль у плечі не зникає або посилюється, обов’язково зверніться до лікаря для подальшого обстеження та лікування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: