date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time11.12.2023

Чому курці довго живуть?

Чому курці довго живуть?

Вчені пояснили феномен деяких курців, що володіють відносно здоровими легенями. Виявляється, ці щасливчики мають мутовані ДНК, які підтримують нормальну роботу легенів.

Куріння

Хоча куріння є дуже шкідливою звичкою, і кожен п’ятий курець вмирає від раку легенів, існують люди, які не виймають сигарети з рота все життя і доживають до глибокої старості, маючи відносно здорові легені. Британські дослідники з’ясували, що цей феномен пояснюється мутацією ДНК.

Подібна мутація спостерігається в рідкісних випадках, вона впливає на роботу легенів, як показало дослідження за участю 50 000 чоловік. Його результати можуть призвести до розробки нових ліків, що поліпшують функціонування легенів. Однак найкращим способом збереження здоров’я цього органу є повна відмова від куріння, як підкреслюють дослідники.

Вони визначили частина ДНК, яка знижує ризик розвиток хронічних обструктивних хвороб легень, порівнявши зразки, взяті від курців і некурців. Саме на історіях про «довголіття курців» часто базуються доводи тих людей, які не хочуть кидати палити.

“Це не є якою-небудь чарівною паличкою, яка гарантує комусь захист від тютюнового диму, – підкреслює автор дослідження професор Мартін Тобін з Університету Лейчестера. – У курців все одно нездорові легені, якщо порівнювати їх з легенями некурящих людей. Найнадійнішим засобом профілактики будь-яких ризиків хронічних обструктивних хвороб легень, раку легенів, та інших хвороб, буде повна відмова від паління “.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: