date_range

Дата  Время

Інформаційний онлайн-довідник бізнесу Волині

access_time28.03.2019

Чому не варто йти до продуктового магазину голодним

Чому не варто йти до продуктового магазину голодним

Багато хто чув про те, що до продуктового магазину не варто йти голодним. Чи справді це так і який тут взаємозв’язок із нашим здоров’ям, пояснюють недавні наукові дослідження.

Як показує життєвий досвід, якщо людина йде до продуктового магазину голодною, додому вона повернеться, швидше за все, із великою кількістю печива та солодощів, а не якихось корисних продуктів (наприклад, овочів). Це підтвердили і недавні дослідження із журналу NeuroImage, опубліковані у Science Direct.

Учені вирішили вивчити вплив стану голоду на мозкові реакції 122 здорових людей у ​​віці від 8 до 75 років (17 дітей, 38 підлітків, 36 дорослих і 31 літніх людей). Учасникам були показані зображення продуктів із високою та низькою калорійністю, а також зображення непродовольчих товарів. Перед цим одні учасники деякий час голодували, а інші, навпаки, поїли та були ситі. Вчені визначали мозкові реакції на зображення за допомогою МРТ (функціональної магнітно-резонансної томографії).

Коли піддослідним показували зображення висококалорійної їжі, а не низькокалорійних продуктів або непродовольчих товарів, у всіх вікових груп реєстрували підвищення активності у двосторонній дорсомедіальній і правій дорсолатеральній префронтальній корі головного мозку.

Дослідники дійшли висновку, що в учасників, які бачили зображення висококалорійної їжі, будучи голодними, спостерігалося «уповільнення стримувальної реакції». Іншими словами, коли ми голодні, нам важче опиратися тязі до висококалорійних продуктів, таких як чізбургери або печиво. Таким чином, під час дослідження підтвердилося, що голодна людина схильна вибирати більш калорійні продукти: наш мозок реагує на них сильніше, що робить висококалорійну їжу більш апетитною.

Поглиблене вивчення того, як мозок реагує на харчові сигнали, допоможе зрозуміти, чому деякі люди вибирають нездорову їжу або переїдають.

Перед походом до магазину складіть список того, що потрібно купити, і за можливості дотримуйтеся його. Якщо ви йдете до магазину голодним, пам’ятайте, що вашим бажанням заповнювати корзину різною смачною, але не дуже здоровою їжею керує почуття голоду, — так вам буде легше утриматися від непотрібних покупок, які шкодять здоров’ю. А краще за все не виходити з дому на порожній шлунок, а хоч трохи перекусити.

Джерело: Велика Епоха

Актуальні новини Луцька та Волині у Instagram, підписуйтесь аби бути в курсі подій

Бажаєте запропонувати або знайти необхідний товар чи послугу? Долучайтесь до Viber-спільноти Онлайн-ринок Волині - тільки актуальні пропозиції області в одному чаті!

Коментарі:

0 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: