date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time23.10.2023

Чи можна отруїтися перевареними яйцями: що буде, якщо варити їх довше 10 хвилин

Чи можна отруїтися перевареними яйцями: що буде, якщо варити їх довше 10 хвилин

Що буде, якщо з’їсти переварені яйця – лікарі розповіли про наслідки.

Випадок традиційний: поставили варити яйця, і забули про них. Яйця, звісно, переварилися – про це свідчить жовток із зеленувато-синюшним нальотом. Ну і що – вирішує більшість, і відправляє яйця в олів’є. Виявляється, що їсти переварені яйця небезпечно. Що буде, якщо переварити яйця – розповідаємо в матеріалі.

Чи можна варити яйця довше 15 хвилин

На думку експертів, не варто їсти яйця, які варилися понад 10 хвилин. І пояснюють, що буде, якщо переварити яйця.

Річ у тім, що під час теплової обробки яєць виділяється сірководень. Це – токсичний газ і він може проникнути в білок. Зовні він виглядає як зеленуватий наліт на жовтку. При посиленому нагріванні – тобто, коли яйця варяться занадто довго – він проникає вглиб продукту. При чому, що більше вариш яйця – то більше токсинів утворюється в зеленуватому жовтку.

Ці токсини можуть спричинити отруєння і навіть задуху в деяких людей. Тому їсти переварені яйця вкрай небажано, хоча на сьогодні отруєння перевареними яйцями не стало причиною жодного випадку смерті – принаймні офіційно. 

Що робити, якщо яйця варилися 40 хвилин 

Пересічна ситуація: переварила яйця – що робити? Як би сумно це не звучало (адже яйця нині все дорожчі й дорожчі), але виправити ситуацію з перевареними яйцями, на жаль, не вийде. Тобто, доведеться викидати. Найімовірніше, так роблять не всі, але з лікарями не посперечаєшся та й здоров’я дорожче.

Скільки максимум можна варити яйця

Яйця потрібно варити не довше 10 хвилин з моменту закипання. Коасть їх потрібно в холодну воду, а після того, як вона закипить, засікти час:

  • 5 хвилин – для яєць некрутих;
  • 8 хвилин – для твердих яєць;
  • 9-10 хвилин – для яєць вкруту.

Щоб не переварювати яйця, радимо ставити таймер і відразу ж після варіння опускати їх у холодну воду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: