date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time23.03.2023

Як зробити меблі із ДСП і МДФ безпечними для здоров’я

Як зробити меблі із ДСП і МДФ безпечними для здоров’я

Частий головний біль, подразнення горла, кашель і нежить, що з’являються після довгого перебування в приміщенні, — причиною цього може бути зовсім не ГРЗ, а формальдегід, який виділяється з меблів. Які симптоми отруєння токсичними речовинами, що виділяють меблі, і як вберегти своє здоров’я?

Як ми розповідали раніше, під час виробництва ДСП- і МДФ-матеріалів для меблів до їх складу додають смоли, які містять формальдегід. Виділяючись назовні, ця речовина поступово отруює здоров’я, і ​​це може призвести до виникнення ряду серйозних захворювань.

Вважається, що найбільша частина випарів формальдегіду відбувається протягом 6 місяців після придбання нових меблів. Але навіть після цього небезпечні речовини з меблів виділяються, причому їх випаровування значно збільшується в опалювальний сезон взимку: під нагріванням від батарей формальдегід ще швидше випаровується, а сухе повітря приміщень призводить до того, що його концентрація в повітрі збільшується.

Основними симптомами отруєння формальдегідом є:

1. Подразнення слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, шкіри.

2. Частий головний біль, кашель, нежить, закладеність носа.

3. Невмотивоване зниження настрою.

Як розпізнати отруєння формальдегідом, що виділяють меблі?

1. Перераховані вище симптоми проявляються у кількох людей, які достатній час перебувають у цьому приміщенні. За зміни обстановки нездужання зникають.

2. З настанням опалювального сезону симптоми отруєння посилюються.

3. Під час провітрювання квартири симптоми зменшуються або тимчасово зникають.

Якщо у вас є підозра на отруєння токсичними речовинами, які виділяються меблями у вашому будинку, можна звернутися до спеціалізованих організацій, які проведуть санітарно-епідеміологічну експертизу на формальдегід. Вартість такої експертизи не з дешевих: в середньому, вона може становити від 3 до 5 тис. грн для середньостатистичної квартири.

Частий головний біль, подразнення горла, кашель і нежить, що з’являються після довгого перебування у приміщенні, — причиною цього може бути формальдегід, який виділяється з меблів. Фото: Lee Haywood/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0За словами фахівців, які проводять такі експертизи, у звичайній квартирі з меблями з ДСП рівень вмісту формальдегіду становить 0,07—0,09‰, за норми — 0,06‰.

Під час експлуатації меблів в повітря житлових приміщень виділяються й інші небезпечні речовини: аміак, ацетати та фталати, стирол, метанол, фенол, толуол, ксилол, фталевий ангідрид, етилбензол — цей перелік залежить від хімічного складу застосовуваних матеріалів.

Як вберегти своє здоров’я від меблів з ДСП і МДФ?

Небезпечні речовини, що містяться в смолах ДСП і МДФ, виділяються з незахищеної поверхні (боковини полиць тощо), а також із відкритих крайок і задньої стінки меблів. Корпусні меблі становлять найбільшу небезпеку, оскільки для їх виготовлення використовують багато порізаного ДСП або МДФ, а на бічний зріз полиць, як правило, залишають відкритим.

Що робити з такими меблями і як зменшити випаровування формальдегіду та інших небезпечних речовин?

1. Нанесіть на всі незахищені поверхні меблів (у тому числі, задні стінки) кілька шарів клею, лаку або фарби. В якості фарби візьміть водянодисперсійну: вона не містить токсичних речовин і створить захисну плівку.

В якості захисної речовини також можна використовувати ПВХ-кромку.

2. Столи, тумби і т.п. предмети інтер’єру можна обклеїти самоклійкою плівкою або накривати натуральними матеріалами. Це значно знизить кількість випарів токсичних речовин.

3. Усі пошкодження на меблях (подряпини, відколи й т.п.) терміново покрийте захисною речовиною (див. п.1).

4. За можливістю розмістіть меблі подалі від батарей та інших нагрівальних приладів.

5. Як можна частіше провітрюйте приміщення та контролюйте вологість повітря.

Ви також можете дізнатися детальніше, наскільки небезпечними можуть бути меблі в будинку.

Джерело: Велика епоха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: