date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time29.01.2020

“Дія”, еПрописка, еМалятко: які електронні зміни чекають на українців у 2020 році і як ними користуватися

“Дія”, еПрописка, еМалятко: які електронні зміни чекають на українців у 2020 році і як ними користуватися

Водійські права

Так, українці зможуть оцифрувати свої водійські права і техпаспорт. Мобільний додаток “Дія” завершило тестування. Вже з 30 січня додаток стане доступним для всіх громадян України.

Для того, щоб оцифрувати свої права, необхідно завантажити додаток і пройти електронну ідентифікацію. Якщо всі дані вже є в єдиній інформаційній системі МВС, то електронні документи сгенерируются автоматично.

Паспортні зміни

У 2020 році в додатку “Дія” можна буде додати свій паспорт та ідентифікаційний номер. Також в Україні планують видавати ID-картки без інформації про прописку, дітей і сімейний стан.

У той же час, планують запустити спеціальний електронний сервіс, щоб центральні органи виконавчої влади, правоохоронці та місцеві влади бачили інформацію про місце реєстрації громадянина.

Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк зазначав, що для впровадження таких нововведень потрібно прийняти закон, який змінить систему реєстрації.

“Всі органи, яким потрібна (інформація), повинні мати право її бачити. В тому числі банки, нотаріуси і т. д. тобто особа прийшло, приклав до пристрою свою ID-карту і тим самим підтвердило системі, що дає дозвіл на перегляд певної інформації, наприклад, місця проживання”, — сказав він.

До того ж, планують запустити послугу еПрописка, яка дозволить батькам зареєструвати місце проживання своїх дітей до 14 років в електронній формі. Однак треба, аби в реєстрі вже було зареєстровано місце проживання хоча б одного з батьків.

З 1 березня 2020 року виїзд з України до Росії здійснюватиметься тільки на підставі закордонного паспорта, а в’їзд на батьківщину громадян України з території РФ буде можливий без закордонного паспорта.

Документи для новонароджених

Зовсім недавно в Україні запустили комплексну послугу, яка допоможе молодим батькам не подавати десятки документів і не чекати нескінченних папірців. еМалятко — це можливість отримати від держави 10 послуг, пов’язаних з народженням дитини, по одному електронній заяві відразу в пологовому будинку.

запускають Послугу в Києві, Дніпропетровську, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Кривому Розі, Львові, Луцьку, Вінниці та Маріуполі.

Завдяки еМалятко кількість необхідних візитів в органи державної влади зменшиться з 11 до нуля, а число необхідних документів — з 37 до одного.

Крім цього, планується запуск послуги ID14, яка дозволить дітям у віці 14 років одночасно з паспортом отримати ідентифікаційний номер.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: