date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time24.03.2020

Долар по 30 чи 35? Українцям склали прогноз курсу валют на час епідемії

Долар по 30 чи 35? Українцям склали прогноз курсу валют на час епідемії

ВВП України у 2020 році скоротиться на 4-9% в залежності від тривалості карантину, прогнозують експерти. Фахівець змоделював два сценарії розвитку ситуації за умови поширення коронавірусу.

Інвестиційна компанія Dragon Capital прогнозує, що в залежності від тривалості карантину в рамках протидії коронавірусу валовий внутрішній продукт України за підсумками 2020 року скоротиться в межах 4-9%. 

Обмін валют, скріншот з відео
Обмін валют, скріншот з відео

Таку заяву зробив під час відеоконференції генеральний директор Dragon Capital, президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала. За його словами, Dragon Capital при підготовці базового варіанту прогнозу враховував, що світова економіка скоротиться на 1-2%, тоді як пік заражень коронавірусної інфекції в Україні припаде на середину травня.

“Ми очікуємо в базовому сценарії, при якому карантин закінчиться через два місяці максимум, падіння економіки на 4% і девальвацію курсу до 30 грн за долар на кінець року, а середній курс – 29 грн”, – сказав Фіала.Томаш Фіала

Обмін валют, фото: Знай.uа
Обмін валют, фото: Знай.uа

За словами Томаша Фіала, негативний сценарій припускає, що пік заражень припадає на літо. У цьому випадку прогнозується, що падіння ВВП складе 9%, а курс долара – 35 грн. Зазначається, що зростання реального ВВП України у 2019 році сповільнилося до 3,2% з 3,4% у 2018 році, максимального показника за останні 7 років. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: