Кольоротерапія. Що потрібно знати
Сучасна медицина лише нещодавно звернула увагу на кольоротерапію. Суть цієї методики – використання кольору як способу впливу на психічний, емоційний і фізичний стан людини. Отож, з’ясуємо, як кольори впливають на наше здоров’я та самопочуття.
Червоний
Найкраще червоний колір діє вранці. Він допомагає прокинутися і зарядитися енергією на весь день. Також цей колір може застосовуватися в ситуаціях, коли потрібно підбадьоритися, бути рішучим.
Червоний позитивно впливає на організм людини – стимулює кровообіг, покращує обмін речовин, роботу серцево-судинної системи, імунітет. Ефект від червоного можна помітити після довгої прогулянки на холоді. Якщо вам потрібно терміново зігрітися, то немає нічого кращого, ніж червоні вовняні шкарпетки. Цей колір обирають люди зі зниженим тиском, порушеннями кровообігу.
Мінуси. Червоний колір може негативно позначатися на поведінці. З’являється агресія, зайва запальність. Якщо у вас підвищений тиск, то краще відмовитися від червоного. Це саме стосується різних кровотеч. У таких ситуаціях варто використовувати мінімум червоного або замінити його помаранчевим кольором.
Помаранчевий
Активний і діловий колір. Він символізує кар’єрний зріст і успіхи в роботі. Він сприятливо позначається на роботі мозку, стимулює активну діяльність, творчість. Обирайте помаранчевий колір, якщо хочете постійно перебувати в хорошому настрої, усунути стрес і дратівливість, покращити роботу мозку, підняти свої вольові якості.
Колір впливає на роботу всіх гормонів. Якщо ви збираєтеся створити сім’ю, то оточіть себе помаранчевим кольором. Ще одна позитивний вплив кольору на характер людини – підвищення почуття власної гідності.
Мінуси. Немає
Жовтий
Цей колір додає енергію, оптимізм, заспокоює і розслаблює. Він позитивно позначається на пам’яті, творчій діяльності, сприяє розумовому процесу.
Вплив жовтого кольору «відчуває» нервова система. За допомогою жовтого можна розвивати свої таланти. Відповідає за засвоєння корисних речовин і їжі. Якщо жовтого недостатньо, це може викликати загострення захворювань опорно-рухового апарату. Колір сприятливо позначається на здоров’я шкіри, повертаючи їй м’якість і пружність.
Мінуси. Не варто використовувати при безсонні. Краще не оточувати жовтим кольором маленьких дітей, вони реагують на нього негативно – починають плакати. Також краще не використовувати його як основний колір стін у кімнаті. Інакше ви ризикуєте постійно втрачати контроль над собою. Жовтий колір погано впливає на стриманість.
Зелений
Зупинятися краще на теплих відтінках. Соковитий зелений колір допомагає позбутися тривожності, хвилювань. Надає освіжаючу дію, дозволяє зберігати бадьорість. При появі довгострокових планів обов’язково використовуйте зелений. Багато зеленого може працювати як снодійне, повністю розслабляти організм. Зелений колір покращує зір і підвищує апетит, позитивно позначається на роботі мозку і концентрації уваги. Вплив зеленого кольору покращує роботу серцево-судинної системи..
Мінуси. Краще уникати впливу цього кольору зранку. Занадто багато зеленого також має негативну дію – з’являється туга і апатія.
Синій
Заспокоює, врівноважує, контролює, покращує концентрацію уваги, збільшує впевненість у собі. Він допомагає впоратися з високим тиском або температурою тіла. Сприятливо позначається на здоров’ї маленьких дітей. Якщо у дитини ріжуться зубки, то синій (блакитний) – це ідеальне рішення. Також синій може перешкоджати запаленням та безсонню. Регулярне використання синього кольору розслабляє, позбавляє втоми.
Мінуси. Немає.
Блакитний
Створює ефект прохолоди, освіжає. Якщо ви хочете навчитися контактувати з незнайомими людьми, чітко висловлювати свої думки і емоції, то використовуйте блакитний колір. Відповідає за імунітет, роботу щитовидної залози. Оточіть себе блакитним кольором – тоді ви зможете позбутися частих мігреней та нежитю. Знижує втомлюваність, покращує координацію. Використовуйте його в спальні, адже блакитний викликає сонливість, тому ви будете легше засинати.
Мінуси. Надлишок цього кольору може негативно позначитися на вашій діяльності – ви постійно будете хотіти спати.
Фіолетовий
Основна асоціація – це багатство, розкіш. Відповідає за інтуїцію. Основа фіолетового – це знання. Цей колір дозволяє позбутися будь-яких страхів, впоратися з меланхолією.
Мінуси. Фіолетового має бути в міру, інакше вам загрожують депресії і втома. Звідси і проблеми з нервами та інші розлади.
Білий
Це колір успішних людей. Якщо ви хочете, щоб ваші ідеї сприймалися оточуючими, якщо ви хочете подобатися іншим людям, легко братися за будь-які справи, то ваш вибір – білий. Він володіє величезною силою, здатний спонукати людей до дії. Одночасно він дарує свіжість.
Позитивно впливає на настрій, фізичний стан людини. Він допомагає завжди бути в тонусі, бути сповненими сил. З ним ви відкинете всі свої переживання, страхи. Білий колір стимулює роботу органів зору та ендокринної системи. Людина очищає свій організм від шлаків.
Мінуси. Занадто багато білого викликає асоціацію з лікарнею. При надлишку цього кольору ми можемо бути дратівливими. Занадто багато білого негативно позначається на трудовій діяльності, тому намагайтеся не переборщити з цим кольором.
Чорний
Часто чорний колір стає симптомом депресії, туги, пригніченості, невпевненості. Але разом із цим він дозволяє нам відпочити, дає позитивний настрій. Чорний колір впливає на людину, змінює її. У момент роздумів і осмислень одягайте чорне. Або коли хочете сховатися від сторонніх очей.
Людина, яка носить чорне, перебуває в пошуку важливої частини життя, відчуває нестачу необхідного.
Мінуси. Не варто застосовувати лише чорний колір, додавайте до нього інші кольори.
Рожевий
Колір романтичний і легковажний. Саме він асоціюється з жіночим началом, з чуттєвістю і ніжністю, з любов’ю і сентиментальністю. Рожевий колір пов’язаний з дитинством і безтурботністю. Але при цьому він дає відчуття спокою і захищеності. Цей колір усуває агресивність і дратівливість. Позитивно позначається на нервовому стані. Крім нервової системи, впливає на ендокринну систему, роботу органів слуху та очей, на імунітет. Рожевий усуває головний біль. Його потрібно використовувати при нестачі кальцію в організмі.
Мінуси. Надмірність може нашкодити меланхолікам.
Читати також:
Чай від застуди: прості рецепти
access_time30.09.2024Як перевірити пральну машину під час покупки та після доставки
access_time29.09.2024Як вибрати сонцезахисні окуляри?
access_time28.09.2024
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: