date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time23.10.2019

Копачі бурштину спричинили екологічну катастрофу в Україні: наслідки непоправні

Копачі бурштину спричинили екологічну катастрофу в Україні: наслідки непоправні

Нещодавно Кабінет міністрів України прийняв пакет проектів законів, які впорядкують діяльність з видобутку бурштину. Мета цих законів – зупини нелегальний видобуток бурштину в Україні, який завдав непоправної шкоди українській екології.

Так, незаконні видобувачі бурштину пошкодили більше 6 тис. гектарів землі у Волинській, Житомирській та Рівненській областях, передає видання “Українська правда“.

Житомирську область, де зосереджені основні запаси бурштину, давно називають “Бурштинової народною республікою”. За їхніми словами, так звана “БНР” живе за своїми законами і правилами.

Через нелегальний видобуток бурштину знищуються ліси і болота, забруднюються річки, змінюється гідрологічний режим, втрачається родючий шар ґрунту. Дуже важливо, щоб всі проекти з видобутку бурштину проходили оцінку впливу на навколишнє середовище.

Видобуток бурштину
Видобуток бурштину

Раніше президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з членами Кабінету міністрів дав доручення уряду і парламентській більшості розробити і до 1 грудня 2019 року прийняти закони про легалізацію видобутку бурштину.

За незаконний видобуток каменю впроваджується серйозне покарання у вигляді кримінальної відповідальності. Викритих у таких діяннях громадян можуть оштрафувати на суму від 51 тис. грн до 170 тис. грн або відправити до в’язниці на термін від 3-х до 6 років.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: