date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time19.02.2020

На старості без грошей не залишимося – українцям пояснили, як отримати пенсію без стажу

На старості без грошей не залишимося – українцям пояснили, як отримати пенсію без стажу

Виявилося, що якщо в українців немає стажу, то абсолютно без грошей на старості ніхто не залишиться. Журналісти розібралися, який розмір соціальної пенсії закладено законодавчо для громадян, у яких зі страховим стажем не склалося.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських видань.

Пенсії, фото: 24tv.ua
Пенсії, фото: 24tv.ua

За інформацією журналістів, для визначення розміру соціальних допомог пенсіонерам, які не мають права на пенсію, використовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. При призначенні допомоги в розрахунок йде той розмір прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звернення по допомогу. І станом на 1 січня 2020 року він становив 1638 гривень.

Пенсіонери, фото: РБК
Пенсіонери, фото: РБК

Соціальна пенсія – це щомісячна виплата матеріальної допомоги непрацездатним, у кого відсутній страховий стаж, і немає інших джерел доходу. Соціальна пенсія по старості встановлюється безстроково, але з 65 років. Для призначення соціальної допомоги необхідно звернутися до відділу УСЗН за місцем проживання та подати заяву, паспорт, ІНН, трудову книжку, декларацію про доходи та майно за останні півроку і довідку про склад сім’ї.

Джерело: “Знай”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: