date_range

Дата  Время

Інформаційний онлайн-довідник бізнесу Волині

access_time5.04.2019

На якій відстані дивитися телевізор

На якій відстані дивитися телевізор

Група з телевізора і дивана – це традиційний центр тяжіння у вітальні. Розташовувати один щодо одного ці два предмета потрібно з розумом, щоб відпочинок не затьмарився головним болем і різзю в очах. 

Далеко чи близько 

Прийнято вважати, що чим далі від дивана стоїть телевізор, тим безпечніше це для очей. Насправді все трохи складніше. Занадто далеку й дрібну картинку важче буде розглянути, багато деталей будуть не видно. Через це загубляться позитивний настрій і суть того, що відбувається на екрані. Від занадто далекого зображення буде відволікати вхоплювана боковим зором обстановка кімнати, яка може перешкодити сконцентруватися на тому, що відбувається на екрані. 

Якщо ж телевізор буде стояти занадто близько, то можна буде розрізняти пікселі, через що зображення втратить цілісність і стане менш привабливим. Спробуйте поекспериментувати, увімкніть телевізор і поступово відходите від нього. Зауважте, на якій відстані на картинці перестануть бути видні складові її точки, це і є мінімальний проміжок між диваном і телевізором. 

Як вирахувати ідеальне відстань між телевізором і диваном 

В першу чергу на відстань між кріслом або диваном і телевізором впливає діагональ самого телевізора, гострота вашого зору і розмір пікселів. Бажано, щоб ця відстань була не менше трьох діагоналей екрану. 

Іноді потрібно брати до уваги і якість зображення. Якщо телевізор призначений тільки для перегляду фільмів формату HD і Full HD, його слід поставити трохи ближче, інакше можна не помітити дрібних деталей і різниці в якості. Якщо телевізор потрібен для перегляду в звичайному якості, поставте його трохи далі від дивана, щоб пікселізация не впадала в очі і не псувала враження від перегляду. Краще мати можливість посунути або диван, або телевізор. 

Якщо розташування цих двох предметів буде незмінною, варто підібрати діагональ телевізора конкретно під наявну відстань:

  • 2-2,9 метра – 32-46 дюймів,
  • 3-3,5 метра – 47-55 дюймів,
  • 3,6 метрів і далі – 56 -60 дюймів.

Не забувайте про спосіб установки і висоту розташування телевізора, в ідеалі, він повинен стояти так, щоб очі глядачів дивилися в середину екрана. Якщо телевізор стоїть або висить вище, слід сісти подалі, інакше доведеться закидати голову, щоб краще розглянути зображення. 

Намагаючись вибрати ідеальну для перегляду фільмів відстань, не забувайте і про інші фактори, що впливають на розташування телевізора. Він повинен стояти в недоступному сонячним променям місці, подалі від опалювальних приладів, інакше пластиковий корпус може пошкодитися і поплавитися, а електроніка – перегрітися. Щоб забезпечити хорошу вентиляцію, залиште навколо побутового приладу як мінімум 10 см вільного простору.

Актуальні новини Луцька та Волині у Instagram, підписуйтесь аби бути в курсі подій

Бажаєте запропонувати або знайти необхідний товар чи послугу? Долучайтесь до Viber-спільноти Онлайн-ринок Волині - тільки актуальні пропозиції області в одному чаті!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: