date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time25.04.2023

Небезпечні хвороби від сигарет

Небезпечні хвороби від сигарет

1. Інсульт. У курящих людей часто підвищується артеріальний тиск, судини стають ламкими, що призводить до атеросклерозу, крововиливу в мозок, велика ймовірність ішемічного інсульту і тромбозу.

2. Інфаркт міокарда виникає в десять разів частіше у курців, ніж у тих, хто не пристрастився до цієї шкідливої ​​звички.

3. Рак легенів. Регулярно вдихаючи канцерогенні смоли, відбувається подразнення легенів, порушується кровопостачання легеневої тканини, а це сприятливі умови для розвитку і зростання пухлини. Раком легенів страждають майже 80% курців.

4. Хвороба Бюргера. Практично у 50% курців вражені судини нижніх кінцівок. При хворобі Бюргера просвіт артерій звужується, порушується кровообіг в нижніх кінцівках, а іноді відбувається і повна закупорка судин. Результат захворювання – гангрена і ампутація.

5. Рак шлунка може виникнути під дією канцерогенів, а при такому діагнозі 10% людей живуть не більше п’яти років після виявленні пухлини.

6. Викидні і безпліддя у жінок. Куріння для жінки – рівносильно видаленню одного яєчника. Ароматичні вуглеводні, якими наповнений тютюновий дим, згубно впливає на яйцеклітини. Можливість завагітніти знижується на 25%.

7. Безпліддя і імпотенція у чоловіків. В тютюновому димі містяться продукти горіння, що викликають в організмі кисневе голодування, а самими чутливими є репродуктивні органи. При тривалому палінні у чоловіка порушується вироблення сперми, кількість життєстійких сперматозоїдів знижується.

8. Рак стравоходу. Регулярний вплив канцерогенів і токсинів на слизову стравоходу викликає ракову пухлину. З’являється підвищене слиновиділення, при ковтанні виникає відчуття печіння за грудиною. Вихід захворювання – голодна і болісна смерть із – за непрохідності стравоходу.

9. Рак сечового міхура. Після потрапляння канцерогенних речовин в кров вони фільтруються в нирках, роблячи негативний вплив на епітелій сечовивідних шляхів. Нерідко при тривалому їх впливі в сечовому міхурі утворюється пухлина.

10. Остеопороз. У курців кісткова тканина стає тоншою, що призводить до остеопорозу. При цьому захворюванні ламкість кісток підвищена, турбують болі в кістках і хребті, якість життя істотно погіршується.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: