date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time23.10.2019

Отруйний смог навис над усією Україною: що відбувається насправді і чи варто боятися

Отруйний смог навис над усією Україною: що відбувається насправді і чи варто боятися

В Україні зафіксували високий рівень викидів в атмосферу. Українці переживають, що показники високої концентрації CO (окису вуглецю або чадного газу) є причиною турбуватися про негативний вплив на здоров’я.

При цьому фахівці відзначають, що ніякого високого рівня забруднення атмосферного повітря в країні немає і перевищення концентрації оксиду вуглецю в повітрі типово для осені. Про це повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

“Атмосферний вміст оксиду вуглецю в типових міських районах становить близько 10 проміле (частин на мільйон), приблизно в 100 разів вище, ніж в атмосфері Землі в цілому. У районах з великим трафіком рівень СО може піднятися до 50 проміле”, – йдеться в її публікації в Facebook.

Він зазначив, що в усіх великих містах по CO концентрація становила від 0,1 до 1,4. Лише в Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі, Львові та Одесі відбулося перевищення гранично допустимої концентрації.

Уляна Супрун розповіла, що причиною високої концентрації оксиду вуглецю є не тільки викиди від автомобілів, але і масове спалювання трави, листя, сміття і горіння торфівників.

“В Україні і Європі ніде немає нормального рівня СО в повітрі. Він скрізь завищений, особливо в містах”, – додала Супрун.

Джерело: “Знай”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: