date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time7.03.2019

Пастки супермаркетів

Пастки супермаркетів

Супермаркети можна без перебільшення назвати символами нашого часу. Велика частина населення вважає за краще купувати продукти саме там, оскільки все в цих магазинах влаштовано так, щоб покупцеві було зручно: кожен товар можна взяти в руки і оглянути з усіх боків, час вибору не обмежується, а щоб не носити тяжкості, можна взяти візок.

Але, вийшовши з супермаркету, багато виявляють, що, прийшовши за булочками і йогуртом, з невідомих причин залишили в касі майже всі гроші, які були в гаманці. Нічого дивного в цьому немає, адже маркетологи всього світу постійно придумують нові пастки, що змушують покупців супермаркетів імпульсивно придбати якомога більше різноманітних товарів, без яких вони цілком могли б обійтися.

Для цього вони ретельно вивчають контингент покупців кожного конкретного супермаркету, адже для представників різних верств населення визначальними при покупці є різні чинники. Це ж стосується статі покупців, їх матеріального достатку і багатьох інших їх відмінностей.

Фрукти перед входом і цукерки на касі

При вході в кожен супермаркет покупець спочатку потрапляє в зону, де розташовані прилавки з фруктами. Це зовсім не випадковий збіг, свіжі фрукти символізують свіжість інших товарів, крім того, вони привертають увагу покупця, який, вибираючи собі, наприклад, кілька мандаринів, заспокоюється, після чого рухається по магазину набагато повільніше, з цікавістю розглядаючи представлений товар.

Така ж пастка розташована на касах, де, як правило, черга рухається повільно. Покупець від нудьги починає розглядати розкладені на стелажах журнали, цукерки, жуйки, бритви і в більшості випадків кладе до себе в корзинку що-небудь, про що б він раніше навіть і не подумав. Особливо важко втриматися від покупки молодим мамам, оскільки діти тут же починають просити який-небудь «Чупа-чупс».

На відстані витягнутої руки

В супермаркетах застосовується певний принцип розміщення однотипних товарів, згідно з яким ті продукти, які потрібно продати в першу чергу, розміщуються посередині стелажів. Людині середнього зросту потрібний товар відразу впадає в очі, а щоб його взяти, досить просто протягнути руку. Як правило, в цій зоні розміщуються дорогі товари розкручених брендів з не дуже великим терміном придатності. Вище розміщується те, що коштує трохи дешевше, а найдешевші товари зазвичай стоять в самому низу.

Запах

Психологи стверджують, що запах копченої ковбаси, свіжого хліба або кави дуже сприятливо впливають на покупців супермаркетів. Ці запахи у всіх без винятку викликають апетит, що спонукає до покупки безлічі далеко не самих необхідних товарів. У деяких супермаркетах ці запахи виникають природним способом, а в інших їх спеціально розпорошують з ароматизованих спреїв.

Як уникнути пасток в супермаркетах

Сучасні психологи розробили кілька простих правил, дотримання яких допоможе утриматися від непотрібних покупок:

1. Не слід йти в супермаркет голодним.

2. Якщо необхідно купити велику кількість продуктів, рекомендується скласти список і постаратися не відступати від нього.

3. З собою слід брати тільки ту суму, яку плануєте витратити.

4. Не слід купувати продукти відразу ж при вході в супермаркет, в самій дальній зоні найчастіше можна знайти ті ж товари за дешевшою ціною.

5. Необхідно уважно дивитися на нижні полиці.

6. Якщо заплановано придбати два-три продукти, не слід брати великий візок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: