date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time25.02.2020

Пенсійний Фонд збираються ліквідувати, що чекає на пенсіонерів за Зеленського

Пенсійний Фонд збираються ліквідувати, що чекає на пенсіонерів за Зеленського

У Раді мають намір ліквідувати Пенсійний фонд і передати його функції іншим відомствам. У “Слуги народу” заявили про намір ліквідувати Пенсійний фонд України з метою перезавантаження форми існування ПФУ. Такий намір висловила голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Як повідомила чиновниця, на пенсіонерів ліквідація Пенсійного фонду України вплинути не має. Функції ПФУ будуть передані Мінфіну або Держказначейству. 

Пенсіонери, фото 33 канал
Пенсіонери, фото 33 канал

“Ми зі свого боку думаємо про можливість перезавантаження форми існування ПФУ. Один з варіантів – ліквідація Пенсійного фонду та передача його функцій Мінфіну або Держказначейству. Або перетворення ПФУ разом з фондами соціального страхування та безробіття в Національне страхове агентство. Цей план ми вже презентували разом з урядом”, – сказала вона.

Ймовірна ліквідація ПФУ може статись тому, що вперше за 20 років на 12 мільярдів скорочені соціальні витрати бюджету, а також не були закладені кошти на щорічну індексацію пенсій. Про це раніше повідомляв колишній міністр соцполітики Андрій Рева.

Гроші, фото - Апостроф
Гроші, фото – Апостроф

“Три рази в цьому році пенсія буде проіндексована. Можливо, відсоток індексації буде менше, ніж розраховував попередній уряд. Тому, що формула 50/50 (ми теж її прийняли) – це половина від величини інфляції і половина від відсотка зростання заробітної плати. А інфляція в 13-18% це не інфляція в 3-5%, яку ми зараз спостерігаємо”, – прокоментувала Третьякова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: