date_range

Дата  Время

access_time31.03.2020

Пенсії і соціальні виплати в умовах карантину, що українці отримають на руки

Пенсії і соціальні виплати в умовах карантину, що українці отримають на руки

Українцям обіцяли проіндексувати пенсії 2020 році. Вже кілька разів строки перегляду виплат перенесли. 30 березня Верховна Рада України прийняла законопроект про соціальні гарантії у зв’язку з поширенням коронавірусу

У законопроекті сказано, що індексацію пенсій проведуть лише після завершення карантину. А це означає, що до кінця карантину українцям не будуть індексувати пенсії, а також підвищувати. Однак і зменшувати не будуть.

Пенсіонери, фото Суспільне
Пенсіонери, фото Суспільне

“Вжити заходів щодо недопущення зменшення розміру виплат пенсій, а також проведення індексації пенсій, після завершення заходів, передбачених карантином”, – сказано в документі.

Працівники сфери соціального захисту отримають додаткові надбавки за те, що ходять додому до людей, яким потрібна допомога. На період карантину вони отримають + 100% від окладу.

Для тих, у кого період огляду по інвалідності випав на період карантину, турбуватися немає про що – пенсії виплачуватимуть до кінця карантину без зупинки, а на комісію медико-соціальної експертизи можна буде піти вже після.

переселенці
переселенці

Також на час карантину будуть захищені переселенці – на період карантину, а також 30 днів після його закінчення, будуть заборонені всі перевірки місця проживання або перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні або відновлення соціальних виплат.

Всі виплати переселенцям (пенсії, стипендії, соціальна допомога, компенсації, субсидії, пільги) будуть виплачуватися в період карантину.

Актуальні новини Луцька та Волині у Instagram, підписуйтесь аби бути в курсі подій

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: