date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time29.06.2023

Поради дерматологів. Як правильно доглядати за нігтями

Поради дерматологів. Як правильно доглядати за нігтями

Відвідування салону краси не лише допомагає тримати руки в порядку, а й заспокоює і додає впевненості в собі.

Втім, що лишається, коли на процедури не можеш знайти часу, грошей чи сміливості? Доглядати за своїми нігтями самотужки!

До речі, чому з’являються “задирки”, та як із ними боротися, можна дізнатися тут.

Тримати нігті в порядку не складно. Потрібно лише трохи часу та мінімальний набір інструментів – кліпер, пилочка та ножиці для кутикули.

Ми впевнені, ви знаєте основні правила. Як раптом щось забули – ось шпаргалка від The Guardian та Mayo Clinik.

Безпечніше та здоровіше буде, якщо ваші нігті будуть досить короткими. Чим довші вони – тим легше їх пошкодити, особливо якщо ви працюєте руками.

Якщо нігті здорові, аби вкоротити їх досить звичайного кліпера. Для нігтів на ногах зазвичай потрібен кліпер міцніший.

Якщо користуватися цим інструментом боляче – допоможе пилочка. Нею ж слід коригувати форму нігтя.

Не треба рухати інструментом лише в одному напрямі (часто так роблять, аби уникнути пошкодження). Досить просто бути обережним.

Нігті на руках слід обрізати спочатку прямо, а потім обережно підрівняти їх у півколо. Тоді як на ногах – рівно, прямою лінією, аби запобігти вростанню в палець.

Якщо проблеми з вростаючими нігтями вже є – слід звернутися до лікаря, а не намагатися самостійно виправити цю проблему. Подолог може поставити спеціальний каркас на ніготь, який допоможе вилікувати пальці.

Якщо нігті дуже товсті і вкоротити їх складно, прийміть ванну або душ – у теплій воді вони розм’якнуть і вам буде суттєво легше з ними впоратися. Однак, якщо у вас крихкі та м’які нігті, водні процедури лише погіршать ситуацію.

Важливо також не перестаратися з обрізанням кутикули – вона захищає нігтьове ложе від бруду та інфекції.

Руки повинні бути зволожені – і нігті, звісно, також.

Якщо ви користуєтеся лаком для нігтів, давайте їм час від часу відпочинок, щоб повітря та зволожуючий засіб встигали відновити їх.

Що ж слід та не слід робити, аби нігті були здорові?

Що треба робити:

Тримати нігті сухими та чистими.
Це запобігає розмноженню бактерій під вашими нігтями. Якщо тривалий час тримати нігті у воді – вони можуть стати дуже м’якими та гнучкими. Під час миття посуду та прибирання із застосуванням хімічних засобів використовуйте гумові рукавички. Практикуйте хорошу гігієну нігтів.

Використовувати гострі манікюрні інструменти
Аби не пошкодити ніготь, коли спробуєте його вкоротити чи надати йому форму.

Використовувати укріплювач для нігтів
Це допоможе укріпити їх та вберегти від пошкоджень.

Це звісно, не повний список рекомендацій. Більше вам розповість лікар-подолог з огляду на стан та тип ваших нігтів.

Якщо ви не будете дотримуватися порад щодо здоров’я нігтів – це не означає, що у вас будуть з ними проблеми. Однак, краще дбати про здоров’я, аніж потім вирішувати можливі проблеми з ним.

Не треба робити

Гризти нігті або кутикулу
Така звичка може пошкодити нігтьове ложе. Навіть незначне пошкодження біля основи нігтя може спровокувати серйозні проблеми, якщо туди проникнуть бактерії та інфекції.

Відривати задири
Разом із сухою пошкодженою шкірою ви можете здерти і живу. Цим самим пошкодите кутикулу. Якщо на пальці вже є задира, обережно зріжте її ножицями.

Використовувати жорсткі засоби для догляду за нігтями
Обмежте використанні лаку для нігтів та засобів для зняття лаку. Нічого хорошого вашим рукам вони не принесуть. Якщо вже користуєтеся – обирайте засоби для знання лаку без ацетону.

Ігнорувати проблеми
Якщо у вас є проблема з нігтями, яка має додаткові симптоми та не зникає за короткий час, краще проконсультуйтеся з лікарем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: