date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time26.06.2023

Посудомийна машина. Що потрібно знати, та яку вибирати

Посудомийна машина. Що потрібно знати, та яку вибирати

У посудомийній машині можна мити практично будь-який посуд. Результат особливо наочно демонструють келихи, які, побувавши в ній, стають кристально чистими. А головне – ви прикладаєте мінімум зусиль і заощаджуєте час (у родині з трьох осіб ручна мийка віднімає близько 200 годин на рік).

Чи потрібна посудомийна машина на кухні і що вміє “посудомийка” та не вміє людина?

1. Миє при високій температурі. Максимальна температура води з крана не вище 75 °C, а комфортна для рук людини – близько 40 °C. Посудомийна машина ж готова мити посуд і при 90 °C. Причому залежно від програми температура може бути різною (45 °C, 70 °C, 90 °C). Висока температура при митті має безсумнівні плюси: забезпечує більш гігієнічне миття, легко змивається жир, мікроби гинуть.

2. Миє вночі. Завдяки наявності функції «Відкладений старт» «посудомийка» може працювати навіть уночі. Завантажте посуд після закінчення трапези, задайте час, і в призначену годину прилад справно почне роботу. Це заощадить ваш бюджет, за умови, що у вас двотарифний лічильник електроенергії (нічний тариф дешевше).

3. Миє тихо. Посудомийна машина працює досить тихо, рівень виробленого нею шуму становить лише 40-55 дб. Тому ви навряд чи почуєте її ніжний рокіт навіть уночі.

4. Миє з таблетками. Коли миємо посуд руками, ми використовуємо різні засоби для миття посуду. Але чого нам це вартує. Зіткнення хімікатів з ніжною шкірою рук найчастіше негативно позначається на останній. Посудомийна машина на кухні вирішить проблему. Для миття і справної роботи приладу потрібні мийний засіб (видаляє забруднення), ополіскувач (додасть блиск посуду) і спеціальна сіль (для пом’якшення води). Звичайно ці засоби об’єднані в одній таблетці.

5. Використовує індивідуальний підхід. Для кожного типу посуду, будь то тендітний кришталевий келих або чавунна сковорідка, посудомийна машина готова запропонувати оптимальний режим: сполучення підходящої температури і часу. Сучасні моделі можуть мати більше 10 програм мийки – для тендітного посуду, сильно забрудненого, експрес-мийки і т.п.

6. Сушить посуд. Після ручної мийки нам доводиться витирати посуд, а посудомийна машина самостійно сушить його по закінченні заданої програми, і ви зможете поставити посуд відразу або в шафу або на стіл.

7. Заощаджує воду. Для родини з 4-х осіб Посудомийна машина на кухні заощаджує близько 10 тис. л води на рік. У середньому за цикл апарат витрачає 10-20 л води залежно від обраної програми, а при ручній мийці ми використовуємо близько 60 л.

8. Миє чистіше, ніж людина. Посудомийна машина справляється з мийкою значно краще, ніж людина. Це відбувається завдяки сполученню багатьох факторів: висока температура; кілька режимів роботи; відсутність механічного впливу; багаторазове промивання і ополіскування; використання комплексних хімічних засобів. Останні при машинній мийці змиваються набагато ефективніше, ніж при ручній.

Яку ж посудомийну машину вибрати

Посудомийні машини розрізняються, по-перше, за кількості посуду, що завантажується в них, від цього ж залежить і ширина машини.

Один стандартний комплект посуду складається із великої, глибокої, десертної тарілок, чашки, блюдця, і набору столових приладів.

Отож, у посудомийну машину шириною 45 см входить до 9 таких комплектів, а в 60 см машину до 12 комплектів. Є ще й невеликі настільні посудомийні машини, що підходять для дачі, або для родини з 2-х осіб, які воліють розігрівати готові блюда прямо в тарілках. У них входить до 5 комплектів, при цьому якість миття в них трохи нижче, та й завантажити каструлі й сковорідки в неї вже проблематично.

Посудомийна машина шириною 45 см підійде, звичайно, для родини з 2-4 осіб або, якщо розміри кухні не дозволяють вмонтувати більший за розміром прилад. Така посудомийна машина має набір всіх необхідних програм і функцій, і за якістю миття ані трохи не поступається машинам шириною в 60 см.

60 см «посудомийка» – доволі гарне придбання для родини з 3-6 осіб, але підійде вона також родинам і меншого складу, що активно готують їжу вдома. У ній багато місця для каструль, сковорідок, листів, словом, того посуду, що часом досить складно розмістити для миття в посудомийних машинах менших габаритів. Якість миття в них найвища, до того ж всі технічні новинки, всі нововведення, зазвичай в першу чергу реалізуються виробниками саме в повно розмірних посудомийних машинах.

Тепер поговорімо лише про посудомийні машини, що повністю монтуються в корпус меблів. Окрім розміру й, відповідно, кількості посуду, що завантажується в них, такі машини поділяються за типом монтажу. Вони можуть бути як повністю вмонтовані, коли панель керування приладом перебуває на торці дверцят, і при закритті повністю зливається з інтер’єром вашої кухні, так і з відкритою панеллю керування, коли дверцята посудомийної машини не повністю прикриті фасадом кухні .

Повністю вмонтовані машини підійдуть тим, хто не хоче порушувати стиль своєї кухні виглядом сучасних приладів, наприклад, у кухні в сільському стилі. Єдиний мінус таких машин у тім, що ви точно не знаєте, завершила машина миття чи ще ні, адже панелі керування не видно, а працюють вони дуже тихо. Зараз все більшого поширення отримує функція “промінь на підлозі”, коли посудомийна машина проектує на підлогу промінь світла під час роботи. Як тільки промінь зник, ви знаєте, що цикл мийки завершений.

Посудомийні машини з відкритою панеллю керування навпроти, підійдуть власникам кухонь у стилі модерн, хай-тек, а також тим, хто неодмінно хоче слідкувати за етапом роботи посудомийної машини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: