date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time3.02.2021

Професійне чищення зубів: розкіш або необхідність

Професійне чищення зубів: розкіш або необхідність

М’який зубний наліт, який довгий час залишається на зубах, мінералізується і після цього його вже не зчистити зубними щітками, не видалити зубною ниткою та іншими пристосуваннями.

Коли ви прийдете на чистку зубів до стоматолога, вас в першу чергу оглянуть і дадуть оцінку стану всієї ротової порожнини (зубів, ясен і язика). І тільки після цього стоматолог проводить професійну гігієну — знімає всі зубні відкладення (пігментацію, зубний наліт і камінь), полірує зуби і масажує ясна. Чистка завершується покриттям зубів спеціальним гелем або лаком.

Професійна гігієна зубів в стоматології проводиться за різними методиками. Це і ультразвукової скейлинг, і чистка Air-Flow, очищення щітками і професійними пастами і так далі.

Навіщо потрібна професійна гігієна зубів?

Навіть якщо ви старанно доглядаєте за своїми зубами, в домашніх умовах ви не зможете як слід очистити зуби в важкодоступних місцях. В результаті там відбувається накопичення нальоту і з’являється зубний камінь.

Зубний камінь неможливо видалити в домашніх умовах самостійно. Зубний камінь не тільки виглядає неестетично, а й завдає шкоди здоров’ю.

Професійна гігієна також дозволяє запобігти, а іноді і усунути запалення ясен, неприємний запах з рота, розхитування зубів, яке призводить до їхнього випадання. Рекомендується проводити професійну чистку для закріплення результатів лікування зубів і ясен.

Чищення зубів у стоматолога необхідно проводити 2 рази на рік абсолютно всім, а тим, у кого є проблеми з яснами – і зовсім не рідше, ніж кожні 3 місяці.

Але тільки за умови, що ви регулярно приділяєте достатньо уваги особистій гігієні порожнини рота, цього буде достатньо для здоров’я зубів і ясен.

Зубний наліт

Існує безліч паст і лосьйонів для догляду за зубами, але жодна з них не допоможе видалити повністю з важкодоступних місць залишки їжі, з’їденої за день. Компоненти їжі, бактерії і слина, взаємодіючі між собою, утворюють зубний наліт постійно, навіть вночі, тому зуби потрібно чистити і вранці, і ввечері. Куріння, пристрасть до кави і міцного чаю разом з неправильною, нерегулярної гігієною порожнини рота ситуацію тільки ускладнюють.

Зубний наліт сіро-жовтого кольору не тільки псує ваш зовнішній вигляд, в ньому в кілька разів швидше розмножуються бактерії, що викликають карієс і захворювання ясен. Спочатку наліт м’який і легко зчищати, але з часом за рахунок впливу слини він твердне і перетворюється на зубний камінь. Наліт являє серйозну загрозу для здоров’я зубів і ясен на всіх етапах свого існування.

Зубний камінь

М’який зубний наліт, який довгий час залишається на зубах, мінералізується і після цього його вже не зчистити зубними щітками, не видалити зубною ниткою та іншими пристосуваннями.

З часом зубний камінь займає все більшу площу зуба і проникає під ясна. Десна травмуються і запалюються, після чого вони відстають від коронки зуба у напрямку до кореня, аж до утворення ясенної «кишені».

Деснева кишеня – це простір між зубом і яснами, в якому вільно живуть і розмножуються бактерії. Мікроби потрапляють в кровоносні судини і розносяться по всьому тілу, що збільшує ризик появи захворювань серцево-судинної системи і внутрішніх органів. Також це може привести до карієсу кореня зуба. Поступово ясенна кишеня збільшується. Що, в свою чергу, призводить до розхитування зубів і їх випадання.

Зміна кольору зубної емалі

Зміна кольору зубної емалі має певні причини і відбувається вона не відразу. Кожен день ми п’ємо чай, каву, вживаємо продукти, в яких містяться барвники. Саме через них з плином часу відбувається зміна кольору зубів. Зуби набувають відтінки сірого, жовтого, коричневого кольорів. Куріння гарантовано призводить до пігментації зубів. З поганою гігієною з’являється зубний наліт, який сприяє всмоктуванню різних барвників.

Повернути зубам вихідний колір може тільки стоматолог! Професійне чищення робить зуби світліше, тому що весь пігментований наліт видаляється, а також повертає зубам їх природний блиск.

Як проходить професійна чистка зубів?

Професійне чищення має на увазі ряд послідовних процедур для профілактики і проведення лікування захворювань ротової порожнини і проводиться в кілька етапів.

Лікар ретельно оглядає ротову порожнину. Для цього стоматолог використовує спеціальні сучасні інструменти, які не лякають пацієнтів і не доставляють їм неприємних відчуттів. При бажанні лікар може показати місця, в яких накопичується наліт, на екрані монітора і відповісти на всі ваші запитання.

Абсолютно безпечна і безболісна процедура. Для підготовки до неї порожнину рота обприскується розчинами антисептиків, якщо це потрібно, то використовується місцеве знеболення спеціальним гелем. Після цього лікар видаляє всі види зубних відкладень в 2 етапи.

Після зняття нальоту і зубного каменю зуби полірують з мініатюрними щіточками, гумовими чашечками і спеціальними пастами.

Результат – блискучі і гладкі зуби.

По завершенню процедури чищення і полірування зуби покриваються захисною плівко, що містить фтор, в формі гелю або лаку. Це робиться для підвищення стійкості зубної емалі і для додаткової профілактики карієсу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: