date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time19.05.2021

Рада розблокувала підписання закону про дерегуляцію земельних відносин

Рада розблокувала підписання закону про дерегуляцію земельних відносин

Верховна Рада відхилила дванадцять постанов, автори яких пропонували скасувати прийняття парламентом комплексного закону про дерегуляцію у сфері земельних відносин (№2194).

Про це повідомляє кореспондент УНІАН.

Після негативного голосування за всіма постановами перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук зазначив, що тепер закон може бути підписаний головою Верховної Ради та направлений на підпис президенту.

Запуск ринку землі в Україні

  • 14 листопада 2019 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про оренду і продаж державних і комунальних земель через електронні аукціони (№2195).
  • Український агробізнес закликав парламент підтримати цей закон.
  • 28 квітня Верховна Рада прийняла комплексний закон про дерегуляцію у сфері земельних відносин.
  • Законопроект №2194 передбачає передачу державних земель за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) у комунальну власність сільських та міських рад або територіальних громад. Також їм передаються повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.
  • Крім того, пропонується переглянути повноваження Державної служби з питань картографії, геодезії та кадастру.
  • 28 квітня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який запроваджує ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тисяч гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
  • 13 травня 2021 року стало відомо про те, що Конституційний суд 3 червня розпочне розгляд справи за конституційним поданням народних депутатів щодо закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
  • 18 травня 2021 року Рада прийняла закон про продаж землі за новими правилами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: