date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time27.03.2019

Ранок — не час для кави

Ранок — не час для кави

Багато хто починає день із чашки улюбленої кави. Однак сучасні вчені вважають таку звичку неправильною: щоб отримати користь від кави, її потрібно пити у певний час.

Найкращий час випити каву настає тоді, коли мозок може ефективно використовувати кофеїн — і це точно не ранок. Вживання кави вранці зводить нанівець її ефективність, і організм швидше звикає до цього напою.

Кортизол — це один із ключових гормонів, що відповідає за нормалізацію циркадних ритмів і циклу сну- бадьорості. Як правило, рівень кортизолу вищий вранці, і це допомагає нам прокинутися, а найнижчий — увечері, завдяки чому ми відчуваємо себе втомленими і можемо заснути.

При регулярному ранковому вживанні кофеїну в організмі порушується виробництво кортизолу, і в певний час організм відчуває нестачу або навпаки, надлишок цього гормону.

Таким чином, випиваючи чашку кави вранці, ми знижуємо ефективність кофеїну. Але ще гірше те, що із часом організм починає вимагати все більшої кількості кофеїну замість того, щоб дозволити кортизолу виконувати свою роботу. Так розвивається залежність від кави.

Якщо вночі ви спали достатню кількість годин, але вам все одно здається, що без кави не можете прокинутися, значить, природний цикл кортизолу порушено. А після того, як організм звикне до кофеїну, виявляється, що для того, аби відчути ефект, потрібно пити все більше й більше кави.

Графік зміни кортизолу протягом дня. Кортизол допомагає прокидатися вранці, коли він знаходиться на піку. Близько 10 ранку або в полудень – найкращий час для кава-брейку.

У більшості людей найгірший час для чашки кави — між 6 та 10 ранку. А коли ж найбільш слушний час?

Щоб отримати максимальну користь від кави, краще пити її приблизно від 10 ранку до полудня або від 14.00 до 17.00. У цей час кава дійсно найбільш необхідна і, найголовніше, її дія не буде порушувати основні ритми організму.

Якщо пити помірну кількість кави у правильний час, організм не виробить звикання, і ви зможете кожного разу отримувати користь від вживання цього смачного напою.

Джерело: Велика Епоха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: