date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time29.09.2021

Що може боліти в лівому боці?

Що може боліти в лівому боці?

Таке питання прийде в голову тому, хто турбується про біль в лівому боці у себе або у близької людини. Враховуючи, що не завжди є можливість оперативно отримати медичну допомогу, ми постараємося дати розгорнуту відповідь, щоб ви мали уявлення, чим загрожує біль в цій частині тіла.

Характер болю в боці

Вас має насторожити те, що в лівому боці виникли різкі болі, які поширюються («віддаючи») по всьому животі і не проходять протягом півгодини. Якщо при цьому піднялася температура, то постарайтеся всіма силами викликати бригаду швидкої допомоги – можливо, це апендицит, з цим не жартують, інакше є ймовірність дотягнути до перитоніту, після якого відновлюватися і лікуватися доведеться значно довше, ніж після видалення звичайного апендикса.

Фахівці , які займаються проблемами болю в животі: гастроентеролог, хірург, інфекціоніст, гінеколог, травматолог.

Відзначимо, що в лівій частині живота може хворіти підшлункова залоза, частина діафрагми, шлунок і селезінка.

Враховуючи, що захворювання шлунка може відбитися в будь-якій частині живота, не виключено, що біль зліва у вас викликав гастрит або функціональна диспепсія. Ці захворювання супроводжуються слабкістю, нудотою і навіть блювотою.

Найчастіше, в лівій верхній частині живота болить селезінка. Вона розташовується найближче до поверхні тіла, що робить її вразливою. У разі збільшення в розмірі, внаслідок інфекційних захворювань або травми, виникає ймовірність розриву цього органу. Не варто затягувати з походом до лікаря.

Також біль у боці можуть викликати коліки. Вони з’являються з причини газоутворення. Кольки супроводжуються здуттям живота, болем і відчуттям тяжкості. Відбуватиметься це може після вживання в їжу бобових, чорного хліба, капусти та яблук.

Зліва внизу у жінок може хворіти яєчник. Це можливо при його запаленні. Крім того, деякі жінки відчувають сильний дискомфорт і навіть біль під час овуляції. Іноді доводиться навіть скористатися болезаспокійливими ліками або викликають швидку допомогу, так як біль тривати деякий час, і її можна порівняти з нападами апендициту. На жаль, ця особливість організму, яку не можна якось змінити.

Що може хворіти в лівому боці під ребрами?

Ще один варіант, який досить часто зустрічається у сучасних людей, які не знаходять можливості нормально і повноцінно харчуватися в ритмі робочого дня – панкреатит. Це відбувається, якщо запалилася підшлункова залоза. Поки запалення тільки починається, біль може бути не сильною, проходити приступами, людина відчуває дискомфорт зліва під ребрами, може бути поколювання, особливо, після прийому жирної, важкої, гострої їжі. У разі ж, якщо біль оперізує, з’являється таке відчуття, ніби вона віддає в спину, температура підвищується, з’являється нудота і блювота, то допоможе тільки госпіталізація.

Іноді при запаленні підшлункової люди говорять про хворобу печінки. Це не зовсім вірно, печінка може боліти тільки на стадії гепатиту, коли руйнується її структура внаслідок сильного запалення. До цього біль випробовується саме в жовчних протоках і підшлунковій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: