date_range

Дата  Время

access_time23.03.2020

Що буде із субсидіями та заборгованістю під час карантину – у Мінсоцполітики звернулись до пенсіонерів

Що буде із субсидіями та заборгованістю під час карантину – у Мінсоцполітики звернулись до пенсіонерів

Інформацію про те, що пенсіонерів позбавлять субсидій, які через карантин не зможуть вчасно оплатити рахунки за комунальні послуги, в Міністерстві соціальної політики України назвали фейком. Про це заявила міністр соціальної політики України Марина Лабезна.

“Якщо у них (одержувачів субсидій – ред.) виникне заборгованість, у них ніхто не забере субсидії. Це вже прийняте рішення. Якщо виникне така заборгованість, не буде ні пені, ні штрафних санкцій. Я дуже прошу людей заспокоїтися і не ходити туди (в банки платити за комуналку – ред.), а убезпечити себе. Зараз не ходіть, не створюйте такі черги”, – заявила міністр.Марина Лабезна

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

У таких випадках пенсіонерам радять звернутися за допомогою до соціальних працівників або до родичів, також можна здійснити платіж онлайн. При цьому субсидії та інші види соціальної допомоги, термін дії яких закінчився, призначать автоматично. У Мінсоцполітики закликають одержувачів субсидій залишатися вдома та не піддавати своє життя небезпеці.

Для допомоги найбільш уразливим категоріям населення в Україні залучили понад 40 тисяч соціальних працівників. Крім того, сформовано списки самотніх пенсіонерів, які потребують доставки продуктових наборів, ліків, а також надання допомоги з оплатою житлово-комунальних послуг. 

Комунальні послуги під час карантину, скріншот: YouTube
Комунальні послуги під час карантину, скріншот: YouTube

У Міністерстві соціальної політики також заявили, що кожна родина, яка отримує субсидію, отримає додаткову компенсацію — у середньому близько 300 гривень. Таку інформацію оприлюднила на пресбрифінгу голова Мінсоцполітики Марина Лазебна. За її словами на найближчому засіданні Кабміну Міністерство соціальної політики запропонує ухвалити рішення про додаткову компенсацію витрат для 3 млн домогосподарств, які отримують субсидію, на оплату окремих компослуг у період карантину.

“Ми це зробимо шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, використання гарячої та холодної води. Кожна сім’я, яка отримує субсидію, отримає додаткову компенсацію за ці витрати. В середньому це буде близько 300 грн”, – підкреслила міністр.Марина Лазебна

Надання ЖКП під час карантину, МОЗ
Надання ЖКП під час карантину, МОЗ

Джерело: “Знай”.

Актуальні новини Луцька та Волині у Instagram, підписуйтесь аби бути в курсі подій

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: