date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time4.08.2023

Що таке лазерна епіляція і як вона проходить

Що таке лазерна епіляція і як вона проходить

Видалення небажаного волосся за допомогою лазера допомагає забути про них назавжди, або на тривалий час. Альтернативних способів епіляції, які настільки ж безболісні, ефективні і не мають негативних наслідків для здоров’я, ще не знайдено. Тому все більше дівчат зважуються на дану процедуру, щоб радіти гладкій шкірі і не турбуватися про постійне гоління або висмикування відросших волосків.

Суть методу і види лазерів для епіляції

За допомогою лазерної епіляції відбувається повне руйнування фолікула волоса без можливості відновлення. Це відбувається внаслідок того, що меланін, що знаходиться у волосяній цибулині, поглинає імпульс, розігрівається, і буквально випалюється. Судини, що живлять фолікул, завдяки високій температурі запаюються, і в підсумку мертвий волосок через тиждень-другий випадає назавжди.

У багатьох виникає питання, чому доводиться проходити процедуру багато разів, якщо лазер буквально вбиває волосся. Справа в тому, що активних цибулин зазвичай не більше 20%, а решта знаходяться в сплячому стані. Відповідно, волосків з них не росте, і немає «антени», через яку імпульс зміг би дістатися до фолікула і випалити його. Через деякий час вони прокидаються і починають функціонувати, тому необхідно йти й обробляти потрібну зону знову. Але в будь-якому випадку з кожним разом волосся залишається все менше.

Лазерний промінь відмінно впливає на контрасті, коли шкіра світла, а волосся темне. Багато фарбувального пігменту в цибулині дозволяє максимально її розігріти і не дати волоску жодних шансів на виживання. Набагато гірші справи зі світлими і пушковими волоссям. Звичайно, сучасні лазери справляються і з ними, але для цього потрібна більша кількість процедур, причому точну цифру не зможе назвати навіть майстер.

Типи лазерів, що використовуються в косметології:

Рубіновий. Його можна назвати першопрохідцем у справі лазерного видалення волосся. Він активно використовувався в 90-х роках XX століття, а зараз поступився місцем більш прогресивним апаратам. Проте в деяких салонах ще можна знайти рубіновий лазер. Він відрізняється короткою хвилею імпульсу і маленькою потужністю, процедура буде довгострокова, але недорога. Використовується виключно для видалення темного волосся на світлій шкірі.

Олександритовий. Другий варіант лазера для видалення небажаного волосся. Характеризується більш довгою хвилею, в порівнянні з рубіновим. Також він потужніший і швидше. Але через це оброблювану шкіру доводиться постійно охолоджувати, так як є ймовірність отримати опік. Олександритовий лазер теж застосовується переважно для видалення волосків, насичених меланіном, і не розпізнає світлі і руде пігменти.

Діодний. Найбільш поширений в індустрії лазерної епіляції. Ще могутніше, швидше, проникає глибше інших, не доставляє неприємних відчуттів. Гібридні апарати дозволяють регулювати налаштування, щоб видаляти волосся будь-якого кольору на всіх типах шкіри. Крім меланіну, він руйнівно впливає на судини, що живлять волосяну цибулину, що значно підвищує ефективність процедури.

Неодимовий. Відрізняється довгої тривалістю імпульсу і максимальним проникненням вглиб тіла. Але при цьому він малопотужний, тому процедура буде тривалою. Через дорожнечу рідко використовується для видалення волосся, хоча він відмінно з ними справляється, навіть зі світлим і рудим. В основному неодимовим лазером усувають судинні зірочки, використовуючи в медицині.

Кул лазер. Ще такий спосіб називається «холодна епіляція». Це видалення волосся будь-яким лазером з перерахованих вище, частіше олександритовим або діодним, але з охолоджуючою насадкою. Не несе в собі нічого принципово нового. При потребі для знеболювання можна використовувати спеціальний крем і не переплачувати за додаткову опцію.

Елос. Це апарат, що поєднує в собі не тільки лазер, але і електричний струм. Тобто, гібрид лазерної та електроепіляції. Відрізняється підвищеною ефективністю, видаляючи всі типи волосся на будь-якій шкірі. Але при цьому має ряд недоліків: хворобливість, тривалість і дорожнечу процедури, а також негативні наслідки і ускладнення для шкіри.

Звичайно, що всі організації, що займаються наданням послуг по епіляції, хвалять свій лазер, запевняючи, що він обов’язково видалить всі волоски після ряду процедур. Але щоб не розчаруватися, потрібно заздалегідь проконсультуватися з фахівцем і оцінити, який прилад краще впорається з небажаною рослинністю і при цьому буде оптимальним за ціною. Особливо ретельно до цього питання варто підійти власницям дуже світлого волосся на блідій шкірі і дівчатам з темним волоссям на темній або сильно засмаглій шкірі.

Як проходить лазерна епіляція

Процес видалення зайвого волосся можна розбити на 3 етапи: підготовка, сама епіляція, подальший догляд за шкірою. Кожен з них дуже важливий, тому майстри наполягають на чіткому дотриманні запропонованих правил. У всіх організаціях пропонується підписати угоду, що клієнт знає як себе вести до, після і під час епіляції, а при порушенні будь-яких пунктів самостійно несе відповідальність за можливі негативні наслідки.

Як підготуватися до лазерної епіляції:

  • за місяць до процедури не можна виривати волосся, допускається використання бритви і гелів для депіляції;
  • за 14 днів до епіляції забороняється засмагати природним способом і в солярії;
  • за тиждень до видалення волосся потрібно перестати використовувати гелі і лосьйони на спиртовій основі;
  • за день-два до епіляції необхідно збрити волосся на ділянці, який планується обробляти;
  • за добу до процедури на зону епіляції забороняється наносити будь-які косметичні засоби;
  • незадовго до видалення волосся можна використовувати спеціальні знеболюючі мазі.

Коли клієнт приходить в студію, майстер насамперед визначає його тип шкіри, колір волосся, і виставляє на приладі оптимальні настройки, покликані забезпечити безпеку і ефективність процедури. Потім на тіло наносять спеціальний гель, який покращує провідність імпульсів. Все що знаходяться в приміщенні надягають затемнені окуляри, покликані захистити очі від спалахів. Спеціаліст включає апарат і поступово обробляє шкіру, контролюючи стан і відчуття пацієнта. На завершення залишки гелю видаляють, і тіло змащують заспокійливим складом.

Догляд за шкірою після лазерної епіляції

Догляд за шкірою після лазерної епіляції полягає в застосуванні рекомендованих мазей, покликаних знизити неприємні відчуття, нейтралізувати можливі почервоніння і набряки. Також після процедури протягом 3-х днів забороняється ходити в сауну, приймати гарячу ванну, користуватися скрабом і іншими дратівливими шкіру косметичними засобами. Щоб уникнути пігментації на обробленій ділянці не можна піддавати його впливу сонячних променів мінімум тиждень, а краще два. Це ж правило поширюється на відвідування солярію.

Плюси і мінуси лазерної епіляції

Як і будь-яка інша процедура видалення волосся, лазерна епіляція має свої переваги і недоліки. Чого буде більше, залежить від особливостей конкретної людини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: