date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time15.07.2020

Світло і газ знову подорожчає — яких платіжок слід очікувати українцям вже у серпні

Світло і газ знову подорожчає — яких платіжок слід очікувати українцям вже у серпні

З 1 серпня в Україні збільшиться тариф на передачу електроенергії. Його підвищать не в два рази, як передбачалося раніше, а практично на 55%. Крім цього також піднімуться тарифи за транспортування газу.

Платіжки з новими цифрами прийдуть уже в липні, повідомляє “Знай”.

Тарифи за газ

В Україні з 1 липня змінили ціни на транспортування газу. Таким чином, газ для населення з червня подешевшав на 6% – до 2,14 гривні за кубометр (без урахування податків і витрат на розподіл і транспортування).

Однак, вказана ціна не враховуєрозмір абонплати, яка з цього місяця підніметься на 24%. При цьому її розмір у всіх різний. З одного боку, він залежить від постачальника, а з іншого – від того, скільки за “газовий рік” (з жовтня по жовтень) блакитного палива було витрачено.

Відзначається, що ціна на газ складається з двох частин – газ сам по собі і його транспортування. Ціна самого газу в липні не зміниться,  а от вартість транспортування в наступному місяці помітно зросте.

Більш того, доставка газу обходиться значно дорожче в населених пунктах з низькою щільністю населення. У той час як у великих містах з цим набагато простіше.

Так, у Києві найбільш “бюджетний” тариф по Україні – 34 копійки за один кубометр (в Київській області – 1,09 гривні). Для порівняння, споживачам у Львівській області потрібно сплатити 3,28 гривні за кожен кубометр газу.

Зміна тарифів торкнуться споживачів, в чиїх будинках немає газового лічильника. Таким чином, з 1 липня близько півмільйона громадян отримають платіжки зі збільшеними сумами – в результаті підвищення норм споживання газу.

Тарифи за електрику

Українців з 1 серпня чекає підвищення тарифів на послуги з передачі електричної енергії та послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК Укренерго. Дане рішення 11 липня прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на своєму засіданні.

Зокрема, тарифи на послуги складуть:

з передачі електричної енергії – 240,23 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року – 155,40 грн / МВт · год, без урахування ПДВ);
за диспетчерським (оперативно-технологічним) управління – 24,75 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року – 10,23 грн / МВт · год, без урахування ПДВ).

Відзначається, що проект рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу в 2,1 рази – до 327,97 грн / МВт · год, а початкова пропозиція НЕК була довести тариф до 604,51 грн / МВт · год.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: