date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time21.06.2019

У храмах ПЦУ можна сидіти

У храмах ПЦУ можна сидіти

Православна Церква України розвінчала міф про те, що під час богослужінь в храмі потрібно стояти, однак наголосила, що прихожанам варто вставати під час особливо важливих моментів у знак поваги.


Про це повідомили на офіційній сторінці ПЦУ в Facebook в п’ятницю, 21 червня.

“У храмах єдиної помісної Православної Церкви України сидіти не заборонено. У всіх наших церквах, зокрема в сільських, можна побачити спеціальні лавки, на яких можуть присісти всі, хто цього потребує або бажає. У храмах великих міст, зазвичай, лавки та стільці стоять лише біля стін, щоб не зменшувати його вміщуваність, бо для міст це доволі актуальна проблема, особливо під час великих святкових богослужінь.

Молитва – це наше спілкування з Богом, і воно насамперед має бути щирим. Найважливіше в молитві – не стояння чи сидіння, а наше відкрите серце, сповнене віри і любові до свого Творця.

Отже, заходьте до храму в будь-який час і спілкуйтеся з Богом так, як вам зручно. Єдине, що варто зауважити: під час особливо важливих моментів богослужіння (читання Євангелія або Євхаристійного канону як центральної частини Божественної літургії) варто стояти. Стояння – ознака великої пошани, адже визначних осіб ми завжди вітаємо стоячи. Ми стоїмо під час виконання національного гімну, а також, коли співаємо многоліття. Тож, під час особливо урочистих моментів літургії вшановуймо нашого Господа і Творця стоячи”, – йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: