date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time24.05.2019

Українці отримали платіжки і мало не посивіли: як заощадити на банальних речах

Українці отримали платіжки і мало не посивіли: як заощадити на банальних речах

Українці отримали квитанції за електроенергію та були шоковані побаченими сумами. А все через неправильну роботу лічильників. Принаймні так пояснили в комунальній службі. Нібито причиною шаленій роботи лічильника стали банальні розетки. 

Українці розповіли, що за квітень місяць їх лічильник накрутив 900 кВт, пише ria-m.tv.

Зазвичай в родині використовують втричі менше електроенергії. Крім того нової електроніки не вмикали. Чому ж раптово суми у платіжках стали космічними?

Якщо зазвичай ваш лічильник за добу “накручує”, наприклад, 25 кВт на добу, замість 3 кВт, варто звернутися до спеціалістів та перевірити проводку в будинку.

Чому лічильник “намотує” занадто багато?

За словами фахівців, цьому є дві причини:

– Споживач не помітив реальних витрат, який мав місце бути.

– Лічильник несправний. Зазвичай це стосується старих індукційних лічильників. Інша справа електронні лічильники, якщо вони лмаються, то просто зовсім не рахують електренергію.

В такому випадку також слід звернутися до постачальника послуг та написати відповідну заяву та запит на ремонт чи заміну.

Чому свідчення в квитанції і на лічильнику не сходиться ?

Дані можуть розходитися з-за програми, яка формує  платіжки. Враховуючи, що нове програмне забезпечення встановили зовсім нещодавно, вона може видавати системні помилки, які втім, співробітники підприємства намагаються оперативно усувати:

-В подібній ситуації потрібно вірити своїм лічильником і платити за ті кіловати, які реально спожиті, – говорить фахівець Сергій Козленко.

Як перевірити роботу лічильника в домашніх умовах?

Перед тим, як звертатися до спеціалістів про перевірку, варто вдома самостійно провести цю процедуру. Потрібно вимкнути всі прилади в будинку, а через кілька хвилин поглянути на лічильник.

Якщо індукційний лічильник, то диск перестане обертатися. На електронних лічильниках встановлені індикатор, що горить червоним світлом. Частота мигання індикатора безпосередньо залежить від навантаження. Якщо вимкнути всі електроприлади, діод буде  горіти безперервно.

Також спеціалісти радять проводити контрольні заміри, скільки реально ви споживаєте енергії на добу. Зазвичай це приблизно 5-7  КвТ за 24 години.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: