date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time5.02.2020

В Україні подорожчає вода, на скільки зростуть ціни по регіонах

В Україні подорожчає вода, на скільки зростуть ціни по регіонах

В Україні затвердили нові тарифи на воду. Нові ціни на центральне водопостачання і водовідведення зростуть в середньому на 15-20%. Відсоток підвищення залежатиме від регіону, в якому проживає споживач. Рішення було прийнято на засіданні регулятора тарифів Національної комісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 4 лютого.

Чиновники обіцяють оприлюднити інформацію про вартість води по регіонах через кілька днів. Основною причиною збільшення тарифів назвали зростання зарплат працівників водоканалів, які закладають в структуру тарифу на воду.

Платіжки, фото: Уніан
Платіжки, фото: Уніан

“Основна причина — це заробітна плата в містах. Заробітна плата, яка була у структурі тарифу становила 5,600 грн, зараз середньоринкова зарплата – 12 тис., у Києві – 16, у Львові – 18. Зростання від 15 до 20 відсотків — це несуттєве подорожчання на платіжку”, – сказала член НКРЕКП Ольга Бабій.Ольга Бабій

Підвищення тарифів на центральне водопостачання і водовідведення буде залежати від регіону. Найдорожчою вода залишиться на Сході України. Наприклад, у Павлограді та Бердянську споживачам доведеться заплатити майже 40 грн за куб. А найдешевшою вода залишиться в Луцьку — не більше 16 грн за подання та відведення.

Водопостачання, фото: kypur.net
Водопостачання, фото: kypur.net

Повідомляється, що нові тарифи на центральне водопостачання і водовідведення наберуть чинності з дня публікації закону в газеті “Урядовий кур’єр”. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: