date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time24.01.2023

В Україні виявили небезпечне печиво з речовиною, що викликає параліч

В Україні виявили небезпечне печиво з речовиною, що викликає параліч

Румунське печиво експортувала Польша.

В Україні виявили небезпечне печиво, у ньому міститься речовина, що викликає жахливі наслідки, навіть параліч. Нині це печиво вилучили з продажу, проте у Держпродспоживслужбі Івано-Франківської області закликають українців бути пильними.

“Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF) надійшло повідомлення від 12.01.2023 № 2022.7376-fup 4 стосовно виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ “ЛЬВІВІМПОРТ”, вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021)”, – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється про симптоми ураження речовиною / скриншот
Також повідомляється про симптоми ураження речовиною / скриншот

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попередила про необхідність вилучення печива з продажу. Покупців закликали повідомляти Головному управління установи про випадки виявлення продукції з небезпечною речовиною. 

“Акриламід – органічна сполука, амід акрилової кислоти складу CH2CHCONH2. Має високу розчинність у воді, спиртах. Проявляє сильні нейротоксичні властивості. Характерною особливістю акриламіду є те, що ознаки отруєння проявляються лише після прихованого періоду від кількох днів до тижнів”, – наголосили у Держпродспоживслужбі.

Також повідомляється про симптоми ураження речовиною. Вона викликає посилене потовиділення на руках та ногах, оніміння та параліч кінцівок. Окрім цього, при контакті з очима акриламід викликає подразнення та пошкоджує рогівку ока. Вдихати речовину також дуже небезпечно. Пара та пил акриламіду можуть негативно вплинути на нервову систему.

Небезпечна їжа

Раніше УНІАН вже повідомляв, що у Дніпрі знайшли гострі уламки ножа в батончику. Покупниця дивом не порізалася, а ось її подрузі пощастило менше – вона проковтнула шматочок металу. Також нещодавно стало відомо, як змінився плавлений сирок “Дружба” та чи можна знайти безпечний продукт у магазинах.

Також експерт з прав споживачів Максим Несміян розповів, які пастки готує дешевизна деяких товарів. Він радить ніколи не купувати деякі дешеві продукти, адже вони можуть бути небезпечними.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: