access_time25.01.2023
Варіант коронавірусу “Кракен” вже в Україні: симптоми та особливості штаму
В Україні виявили перший випадок зараження новим штамом COVID-19 “Кракен”. УНІАН розповість, що відомо про цей штам.
В Україні виявили новий штам COVID-19, який може бути більш заразним. Коронавірус “Кракен” знайшли в Сумській області у невакцинованого українця. Це перший випадок зараження в Україні, але в світі цей штам вже виявлений у більш ніж 5000 осіб в 29 державах світу. Передбачається, що виник цей штам в США.
УНІАН розповість, в чому особливість штаму “Кракен”, чи є у нього специфічні симптоми і чим він небезпечний.
Чим небезпечний штам коронавірусу “Кракен”
Штам “Кракен” є злиттям двох різновидів раніше відомого штаму “Омікрон“. “Кракен” відрізняється високою активністю зв’язування вірусу з клітинами людини, що робить його набагато більш заразним. Саме тому він отримав назву як у міфічної істоти Кракена, яке огортає жертву щупальцями.
При більш високій заразності “Кракен” викликає легший перебіг хвороби. Проте, хвороба протікає легко в основному тільки у молодих людей без хронічних захворювань.
Як повідомляє МОЗ України, штам “Кракен” може ефективніше “обходити” імунітет людини, що робить його більш небезпечним для літніх людей і володарів ослабленого імунітету, а також для невакцинованих.
Симптоми штаму коронавірусу “Кракен”
Симптоми захворювання при зараженні “Кракеном” такі ж, як при “Омікроні”. При цьому хвороба протікає легше. Основні симптоми такі:
- лихоманка;
- сильна загальна слабкість;
- головний біль;
- біль у м’язах;
- нежить;
- першіння в горлі;
- кашель і чхання;
- біль у животі;
- діарея.
Перші симптоми захворювання зазвичай проявляються на 3-5 день після зараження. Втрата смаку і запаху може зустрічатися, але рідше, ніж при інших штамах COVID-19.
Як захиститися від штаму “Омікрон”
Лікарі нагадують, що незважаючи на війну в Україні, коронавірус нікуди не пропав. Українці продовжують хворіти і вмирати від цієї хвороби. Найефективнішим способом захисту організму є вакцинація. Дослідження ВООЗ показують, що штам “Кракен” менш небезпечний для людей, які робили бустерну вакцину не пізніше, ніж 6 місяців тому.
Читати також:
Чому не можна часто їсти банани: користь і потенційні ризики
access_time16.05.2024Все, що потрібно знати про цеглу: Види, переваги та застосування
access_time6.05.2024Омлет зі шпинатом та фетою
access_time6.05.2024
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: