date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time21.01.2020

Водіям приготували нові ПДР і штрафи: що пропонують у “Слузі народу

Водіям приготували нові ПДР і штрафи: що пропонують у “Слузі народу

В Україні пропонують ввести нові пункти в ПДР та підняти штрафи за деякі види правопорушень. Відповідні нововведення містяться у законопроекті №2695 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху”. Документ у Верховну Раду подали нардепи від партії “Слуга народу”.

Автори пропонують відмовитися від ідеї нараховувати порушників штрафні бали. Раніше вони передбачалися за деякі види правопорушень як альтернатива грошовим санкціям або попередження від поліцейського. Крім цього, водіїв зобов’яжуть передавати документи поліцейському в руки для перевірки, а не просто пред’являти. За непокору – 425 грн штрафу. 

Штрафи для водіїв, ілюстративне фото
Штрафи для водіїв, ілюстративне фото

Крім того, внесуть варіант пред’явлення електронних видів посвідчення водія, техпаспорт та полісу ОСАЦВ, а також інших документів, передбачених законодавством. Повідомляється, що вимога про передачу документів в руки поліцейському не буде поширюватися на водіїв, які отримали водійське посвідчення після 2013 року або можуть пред’явити права і техпаспорт в електронному вигляді.

У законі містяться й пункти для пішоходів і велосипедистів. За порушення правил переходу дороги та інших правил дорожнього руху – їм загрожує штраф у розмірі 255 (замість нинішніх 51 грн). Також відмінять винесення попередження за таке правопорушення. Пропонується посилити штрафи за керування машиною особами, які не мають на це права, а також тих, кого ловлять п’яними за кермом. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: