date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time11.03.2019

Водоемульсійні фарби: види та характеристики

Водоемульсійні фарби: види та характеристики

При жодному ремонті будівлі або приміщення неможливо обійтися без малярних робіт. Фарбування застосовується для стін, стель, вікон, дверей і т.д. Фарба додає естетичності як фасадам, так і внутрішнім елементам інтер’єра. Тому фарби завжди будуть популярні та затребувані. Якщо правильно підібрати відповідні матеріали і додати до них певні знання, можна сміливо братися за справу і втілювати свої задуми в оформленні житла.

Найбільш доступним варіантом за вартістю, якістю та простоті застосування є водоемульсійна фарба, різновидів якої сьогодні величезна кількість.

Склад водоемульсійної фарби

Водоемульсіонка є фарбуючим оздоблювальним матеріалом, що виготовляється на водній основі. Матеріал широко поширений серед споживачів, завдяки доступній вартості та хорошим експлуатаційним характеристикам. Фарба складається з розчинених у воді полімерів, пігменту та різних добавок, які сприяють поліпшенню функцій фарби за різними напрямками. З основних добавок варто виділити наступні компоненти:

 • Пластифікатори, що підвищують еластичні властивості складу, а також покращують морозостійкість матеріалу.
 • Піногасники, що запобігають або знижують утворення піни.
 • Загусники, що прискорюють висихання фарби.
 • Антисептики, що запобігають розмноженню різного роду бактерій.
 • Інгібітори корозії, консерванти та безліч інших компонентів.

Переваги водоемульсійних фарб

Водоемульсійні фарби мають безліч позитивних особливостей, серед яких варто особливо виділити наступні:

 • Швидкий час висихання. При середній вологості та кімнатній температурі повітря пофарбоване покриття висихає протягом двох годин.
 • Водоемульсійні матеріали абсолютно безпечні, в складі не міститься шкідливих токсичних речовин. Також відсутній неприємний різкий запах, що сприяє поліпшенню комфорту при роботі з матеріалами. Немає необхідності в провітрюванні приміщення, а фарбування можна здійснювати в спальнях і дитячих кімнатах.
 • Величезний вибір відтінків в кольоровій гамі, можна власноруч підбирати бажаний відтінок за допомогою додавання спеціального пігменту.
 • Процес фарбування досить простий, і не вимагає особливих навичок та пристосувань. Фарба легко розбавляється водою, і також легко змивається з рук та інструменту.
 • Пофарбовані водними складами поверхні водостійкі, паропроникні та довговічні.

Основний недолік водоемульсійних фарб в обмеженому температурному діапазоні. Мінімальна допустима температура повинна бути + 5 °. Це пов’язано з великим вмістом води, яка при низькій температурі замерзає і призводить матеріал в непридатність. З тієї ж причини можлива поява корозії, при фарбування металу, тому попередньо необхідно гарантувати металеві предмети спеціальними засобами.

водоемульсійна фарба

Основні види водоемульсійних фарб

Склади водоемульсійних фарб відрізняються вмістом полімерів, що забезпечують матеріал різними корисними функціями. Існує п’ять основних види водоемульсійних фарб:

 • Акрилова фарба застосовується найчастіше, в силу своїх універсальних якостей. Пофарбоване покриття легко миється, не завдаючи шкоди зовнішньому вигляду. Підходить для фарбування дерева, скла, бетону, цегли, штукатурки, шпалер та інших поверхонь, включаючи загрунтований метал.
 • У силіконових фарб практично такі ж характеристики, однак і вартість вища. Така фарба є хорошим варіантом для мінеральних поверхонь, може перекривати тріщини до 2 мм. Паропроникні можливості дозволяють фарбувати стіни та стелі в сирих приміщеннях, навіть з грибковими зараженнями.
 • Силікатні водні емульсії застосовуються в основному для зовнішньої обробки. Вона є досить міцною, паропроникною та стійкою до кліматичного впливу. Покриття може зберігати свої якості протягом 20 років.
 • Мінеральні фарби менш привабливі, найкраще підходять для фарбування бетонної і цегельної основи. Істотним недоліком є ​​досить малий термін служби таких фарб.

Джерело: Велика епоха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: