date_range

Дата  Время

Працюймо разом, щоб підтримати країну

access_time24.01.2020

Як платити за газ у 2020 році і не переплатити – нові правила

Як платити за газ у 2020 році і не переплатити – нові правила

Тепер при оплаті платежів за газ потрібно знати вісім нових правил, адже за незнання заплатити доведеться удвічі більше.

Дві платіжки:

З 1 січня оператори ринку виставляють вартість за газ в двох платіжках. Перша за спожитий газ і друга за його доставку. Тобто тепер, у кожному регіоні різні тарифи за його розподіл.

Подорожчання вдвічі:

З січня тарифи на розподіл газу, виросли на 46%. 

З 1 липня піде ще одне подорожчання – на 20%. 

Нові тарифи стосуються 44 облгазів. Зараз тариф для них за доставку газу становить від 0,28 до 1,99 гривні за куб. м в залежності від регіону, з 1 липня – від 0,28 грн (Київгаз) до 2,73 грн (Спектргаз, Львів) за 1 куб. м в місяць.

Як вираховують платіж за доставку:

Цей тариф визначається в залежності від споживання за попередній “газовий рік” (з 1 жовтня по 30 вересня). 

Обсяг спожитого газу множиться на тариф на розподіл і ділиться на 12 (число місяців в році). Сума яку ви отримаєте і є вашою щомісячною індивідуальною платою. 

Платіжка на місяць раніше:

За доставку газу платіж буде приходити на місяць раніше платіжки за його споживання. 

До прикладу, у лютому прийдуть платіжка за спожитий газ в січні (без доставки) і платіжка за його доставку в лютому.  А от в січні 2020 року приходять платіжка за грудень 2019 (загальна за споживання газу і його доставку, за старими правилами) і платіжка за доставку газу в січні (за новими правилами). 

Виходить, що через нові правила в січні платіж українці побачать двічі більший платіж за газ. 

Як дешевше:

Віднині не буде жодного сенсу сплачувати рахунки наперед, адже сума платежу за доставку газу не буде змінюватися протягом року. Це актуально тим, хто живе в глибинці, споживає газу трохи і користується місцевим відділенням банку з високою комісією.

При вартості послуги розподілу газу, наприклад, 15 грн в місяць, банківська комісія в місцевому відділенні за разовий платіж може скласти ті ж 15 грн (а при монопольному становищі і дорожче). Тому має сенс послугу доставки газу оплатити відразу за кілька місяців. Вартість послуги за місяць не змінюється (п.3), тому суму наперед вирахувати нескладно без ліку, так як вона дорівнює сумі в першій платежі за доставку газу (за січень).

Однак важливо пам’ятати, що з 1 липня тариф на розподіл дорожчає, тобто збільшиться і плата за місяць. Тобто в платіжці за доставку газу, яка прийде в липні, буде інша сума. Тому краще або дочекатися рахунку від розподільчої компанії в липні, або кинути аванс, а потім врахувати його в майбутню оплату. Це дозволить уникнути штрафних.

Платіж з мобільного:

Платіж завжди можна зробити з мобільного. Деталі можна дізнатися у свого оператора. Зараз ця послуга доступна користувачам “Київстару”. Можливо, згодом така функція з’явиться і у інших операторів.

Лічильник не врятує:

Оплата за доставку газу проводиться завжди, незалежно від того, споживається чи газ за фактом чи ні. Лічильник ж фіксує тільки обсяг спожитого газу, тобто має відношення тільки до однієї з платіжок. Тому тим, хто газ по факту не споживає, наприклад, поїхав на кілька місяців або років, щоб не отримувати рахунки за розподіл газу і борг не накопичувався, має сенс оформити собі відключення послуги, тобто повністю відрізуватися від системи газорозподілу.

Терміни оплати:

Оплачувати послуги споживання газу рекомендують протягом 5 днів після отримання рахунку. Оплата за розподіл газу має точні терміни погашення.

Згідно з новими правилами, за послугу розподілу (доставки) газу промисловим споживачам необхідно сплатити до 1-го числа наступного місяця (за лютий – до 1 березня). Але у населення кінцевий термін оплати раніше – до 20 числа поточного місяця (за лютий – до 20 лютого).

За кожен день прострочення оплати після цього терміну продавець має право нарахувати штраф – компенсацію в сумі, що дорівнює тарифу за кожний прострочений день. 
Виходить, що за кожен не сплачений день ви платитимете подвійну ціну від звичайного.

Наприклад, при несплаті рахунку за доставку газу в 200 грн за місяць платіж з урахуванням компенсації може скласти вже 400 грн. Розподільна компанія має право нарахувати таку пеню, але може цього і не робити на свій розсуд.

Вже з лютого весь процес запрацює за вказаною вище схемою.

Джерело “Знай

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: